Авіаексперт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації Валерій Романенко вважає, що РФ хотіла підставити Україну, а скомпроментувала себе.

КИЇВ24
Момент катастрофи Іл-76, фото з відкритих джерел

Про це він сказав в ефірі КИЇВ24.

Романенко не виключає, що ЗСУ дійсно збили літак з військовополоненими, але сталося це тому, що цього навмисно добивалася Росія.

Згідно з Женевською конвенцією, Росія мала попередити Україну про перевезення (військовополонених – ред.). Там йдеться, що країна, яка має полонених, має забезпечити їхнє безпечне транспортування, особливо при перевезення морем або в повітрі. Росія цього не зробила. Це було повітряне перевезення неодноразове. Раніше Росія попереджала. Наші ЗС зупиняли всі повітряні операції у цьому районі, щоб випадково не збити. Цього разу росіяни так не зробили. Тому явна підстава. 

Падіння літака Іл-76 на Бєлгородщині: основні деталі

24 січня у Корочанському районі Бєлгородської області РФ впав військово-транспортний літак Іл-76.

У Росії стверджують, що нібито на літаку були 65 українських полонених, шість членів екіпажу та троє супроводжувальних осіб. Росіяни звинувачують Україну у збитті літака.

В Україні відреагували на заяви росіян, українців закликали не розповсюджувати фейки до офіційних заяв.

ГУР заявило, що не має перевіреної інформації про те, хто перебував на борту літака Іл-76. Також українську сторону не проінформували про «необхідність забезпечення безпеки повітряного простору в районі міста Бєлгород».

Президент України наголосив, що необхідно встановити усі чіткі факти. Наскільки це можливо з огляду на те, що падіння літака сталося на російській території – поза нашим контролем. Він також скасував візити до регіонів 25 січня, до прояснення всієї ситуації.

Докладно про падіння Іл-76 ми писали тут.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
24 Лютого 2024
Більше новин