Про це йдеться у звіті ISW.

У звіті згадується про допис видання Financial Times, де зазначається, що китайські представники на зустрічі були «конструктивними» і «прагнули показати, що Китай – це не Росія».

Додається, що FT процитувало одного європейського дипломата, присутнього на переговорах, який сказав, що «проста присутність Китаю свідчить про те, що Росія дедалі більше ізольована».

Крім того, китайська делегація висловила готовність взяти участь у наступній подібній зустрічі, формат якої, ймовірно, також виключатиме Росію.

У звіті зазначається, що РФ відхилила мирний план Китаю щодо війни в Україні з 12 пунктів від лютого 2023 року (який китайська делегація повторно представила під час переговорів у Саудівській Аравії) і, що деякі китайські еліти таємно висловлюють своє невдоволення дії російського керівництва щодо мирного врегулювання війни в Україні.

На думку аналітиків, ці звіти про переговори в Саудівській Аравії та інсайдерські звинувачення, якщо вони відповідають дійсності, узгоджуються з попередніми оцінками ISW про те, що Китай не повністю погоджується з Росією в питанні України та що відносини Москви й Пекіна не є «безмежним партнерством», як того хоче Кремль.

Нагадаємо, що зустріч представників 40 держав у Саудівській Аравії завершилася без підсумкового комюніке, проте із «позитивними сигналами» з боку Китаю.

Також раніше керівник ОП Андрій Єрмак, який очолив українську делегацію, розповів деякі з представників мали різні погляди, однак усі країни засвідчили відданість принципам Статуту ООН, міжнародного права та поваги до суверенітету й непорушності територіальної цілісності держав. Сторони, зі свого боку, домовились продовжити роботу на різних представницьких рівнях задля встановлення справедливого та всеосяжного миру.

Фото: відкриті джерела