Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
Ситуація в Харківській та Луганській областях
Позиційні бойові дії тривали поблизу Куп’янського, але 25 січня на цій ділянці не було підтверджених змін фронту. Бої були в районі Синьківки та Крохмального.
Речник українського підрозділу, який діє на Куп’янсько-Лиманському напрямку, заявив, що російські сили продовжують атакувати групами піхоти чисельністю до 20 осіб за невизначеної механізованої підтримки, а інтенсивність вогню артилерії РФ в цьому районі зросла майже вдвічі.
Він додав, що російські сили проводять ротацію персоналу майже щотижня, але помітного збільшення кількості російських військ в цьому районі немає.
Позиційні бої також тривали на північний захід від Сватового біля Стельмахівки; на північний захід і захід від Кремінної біля Ямполівки, Макіївки, Торського, Тернів; поблизу Діброви та Серебрянського лісу; біля Білогорівки.
Російське джерело стверджує, що українські мінні поля ускладнюють наступальні операції РФ біля Білогорівки.
Бої на Донеччині
Позиційні бої тривали поблизу Бахмута 25 січня. Сутички були в районі Васюківки та Богданівки, в районі Іванівського, Кліщіївки та Андріївки.
Геолокаційні кадри, опубліковані 25 січня, показують, що війська РФ нещодавно просунулися на південний захід від Степового (на північний захід від Авдіївки) і вздовж вулиці Спортивної в найпівденнішому житловому районі Авдіївки.
Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що українські сили нещодавно просунулися на 100 метрів біля ресторану “Царська охота”. 25 січня російські джерела стверджували, що українські сили протягом трьох днів контратакували з метою повернення позицій в цьому районі.
Позиційні бої тривали біля Новобахмутівки, Степового, Опитного, Спартака, Сіверного та на південний захід від Авдіївки біля Невельського та Первомайського.
Речник Нацгвардії України полковник Руслан Музичук заявив, що під Авдіївкою російські війська використовують дещо менше бронетехніки та більше покладаються на невеликі групи піхоти для ведення розвідки та штурму.
Він додав, що протягом дня українські сили спостерігали, як росіяни поблизу Авдіївки здійснили 10 штурмів із застосуванням різних тактик, і що російські сили в цьому районі регулярно застосовують комбінацію різних тактик під час наступальних операцій.
Анатілики ISW стверджують, що російські війська, схоже, готуються спробувати прорватися через Авдіївку після того, як їм не вдалося оточити населений пункт. Окупанти нещодавно зосередили наступальні операції на південному житловому районі міста.
Вони все ще атакують північний і південний фланги Авдіївки, але в темпі, значно нижчому від початкових хвиль, які були восени 2023 року. Російські війська можуть спробувати відтворити виснажливі фронтові атаки легкої піхоти, щоб отримати тактичні переваги грубою силою, як під час битви за Бахмут.