Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда.
«Київ всебічно підтримує киян-Захисників, Захисниць та їхні родини. Збільшення кількості ветеранів з інвалідністю внаслідок війни, а також родин загиблих, зниклих безвісти та тих, хто перебуває у полоні, змусило нас тричі коригувати бюджет програми протягом 2024 року. Усі коригування були спрямовані на виплати – і зрештою сума досягла понад 1 млрд грн. З огляду на попередні роки та реальні потреби цих людей, за 2 роки бюджет підтримки зріс у майже 2,5 рази: з 723,5 млн грн у 2023 році до майже 1 млрд 757 млн грн – у 2025-му», – повідомила Марина Хонда.
Вона зазначила, що вже затвердили новий Порядок надання додаткових пільг і гарантій. Одним із ключових нововведень стало розширення переліку категорій людей, які мають статус Захисників України, з урахуванням змін у чинному законодавстві. Тепер Порядок охоплює всіх киян – Захисників і Захисниць України, а також їхні родини.
«Коли ми говоримо про підтримку Захисників і Захисниць України та їхніх родин, ми маємо на увазі реальні дії. Після змін Порядку кількість сімей, які мають право на допомогу і отримуватимуть її, зросла більш ніж у 9 разів – тепер це понад 6 500 людей. Значно розширилось коло отримувачів допомоги серед людей з інвалідністю: I групи – втричі та II групи – на 60%. Також Київ надаватиме щорічну матеріальну допомогу всім киянам-Захисникам і Захисницям із доходом нижче мінімальної заробітної плати», – зазначила Марина Хонда.
Вона зазначила, що для отримання коштів киянам – Захисникам і Захисницям із доходом нижче мінімальної заробітної плати необхідно подати оновлений пакет документів із довідкою про доходи до Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА. Подати заяви на отримання матеріальної щорічної та щомісячної допомоги можна через Київ Мілітарі Хаб або онлайн, за кілька хвилин, – через «Електронний кабінет Захисників» на міському Порталі послуг.
«Водночас порядок надання щорічної матеріальної допомоги киянам-Захисникам з інвалідністю внаслідок війни І та ІІ групи, а також щорічної та щомісячної допомоги родинам загиблих, безвісти зниклих чи тих, хто перебуває у полоні, залишається незмінним. Ця підтримка не залежить від розміру доходів», – зазначила Марина Хонда.
Нагадаємо, щорічну допомогу можуть отримати члени родин загиблих киян-Захисників і Захисниць у розмірі 30 тис. грн, зниклих безвісти та тих, що перебувають у полоні, – у розмірі 5 тис. грн.
Окрім цього, Київ щомісячно виплачує:
- від 12 815 до 15 980 грн (залежно від віку) – дітям загиблих, зниклих безвісти та тих, що перебувають у полоні, киян-Захисників та Захисниць;
- 11 805 грн – визначеним категоріям родичів загиблих, зниклих безвісти та тих, що перебувають у полоні, киян-Захисників та Захисниць: непрацездатним батькам, дружинам/чоловікам, повнолітнім дітям з інвалідністю з дитинства I та II груп або людям з інвалідністю I групи.
Нагадаємо, що Київзбільшивщорічну одноразову матеріальну допомогу для киян-Захисників і Захисниць з інвалідністю внаслідок війни І та ІІ групи. Відтепер виплати становитимуть 30 і 40 тисяч грн відповідно.
Також у столиці компенсація за придбаний автомобіль надається киянам, які отримали інвалідність I або II групи через ампутацію кінцівки чи її частини після 24 лютого 2022 року. Розмір компенсації становить 180 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, на сьогодні це 545 040 грн. За перші 4 місяці 2025 року вже 13 осіб скористалися компенсацією, що складає 100% заявок.
Додатково Київ частково компенсує переобладнання авто людям з інвалідністю з-поміж киян-Захисників і Захисниць – у розмірі до 100 тисяч грн.
Також Київ компенсуватиме до 500 тис. грн на переобладнання житла киянам-Захисникам з інвалідністю.
Детальну інформацію щодо всіх міських послуг можна знайти в «Електронному кабінеті Захисників» на міському Порталі послуг: https://portal.kyiv.digital/category/defender.