Про це йдеться в повідомленні міністерства оборони Канади.

Під час “Рамштайну-21” Блер оголосив про виділення 3 мільйонів канадських доларів (2,2 мільйона доларів США) на виробництво дронів оборонною промисловістю України – що сталось уперше в історії допомоги Канади – у співпраці з Великою Британією.

Також Оттава додатково внесе близько 13 мільйонів канадських доларів (9,5 мільйона доларів США) на ініціативу Чехії щодо закупівлі та постачання артилерійських боєприпасів для України – на додачу до вже анонсованих 40 мільйонів канадських доларів (29,4 мільйона доларів США).

Блер окремо вказав, що Канада передасть Україні не 800, а 900 безпілотників SkyRanger, про постачання яких вперше оголосили в лютому.

Контактна група з оборонної підтримки України зібралася 26 квітня в онлайн режимі. Це – 21-ша за рахунком зустріч з моменту заснування формату рівно два роки тому, адже перше консультаційне засідання відбулося на американській авіаційній базі в Німеччині саме 26 квітня 2022.

“Рамштайн-21” відкрили міністр оборони США Ллойд Остін разом із головою Об’єднаного комітету начальників штабів генералом Чарльзом Брауном. На переговорах присутні вищі військові посадовці з країн, які є союзниками України у відсічі повномасштабної агресії Росії.

На початку засідання “Рамштайн” міністр оборони США Ллойд Остін оголосив, що Сполучені Штати Америки виділяють ще один пакет оборонної допомоги Україні на 1 мільярд доларів. До нього увійдуть ракети для HIMARS, снаряди, системи ППО та інше озброєння.

А за підсумками зустрічі міністр оборони США заявив, що Сполучені Штати Америки виділять 6 мільярдів доларів на зброю для України, яку виготовлять американські компанії. Згідно з цим пакетом допомоги, Україна отримає антидронове озброєння, артилерійські снаряди, снаряди «повітря — земля» та матеріально-технічне забезпечення.