Головна мета інфокампанії — зробити спротив окупації видимим для українців і українок на підконтрольних територіях та залучити їх до підтримки людей в окупації, які всі ці роки вірять у перемогу України, чекають на ЗСУ та продовжують боротися, ризикуючи власною безпекою.
«Жовтий колір символізує боротьбу. На Прапорі Запеклості ви можете побачити, що його фрагменти відрізняються відтінком. Вони втілюють кожен із тимчасово окупованих регіонів і їхній спротив: що довша окупація – тим запекліше триває боротьба, і тим запекліший стає прапор. Сьогодні ми закликаємо всіх українців і українок на підконтрольних територіях здійняти Прапор Запеклості, щоб показати свою підтримку людям, які попри все чекають повернення України. Закликаємо поширювати відео, присвячені спротиву кожного поки що окупованого регіону, щоб дедалі більше людей дізнавалися: Ми є. Спротив окупації триває», – повідомили у Жовтій стрічці.
До інфокампанії долучились Євген Клопотенко, Сергій Притула, Євген Кот, Василь Байдак, гурт Калуш та Латексфауна, Павло Зібров та багато інших лідерів і лідерок суспільної думки, які закликали свою аудиторію здійняти прапор запеклої боротьби замість і заради тих, хто в окупації поки що не може цього зробити відкрито.
Інфокампанія «Прапор Запеклості» проходить у Тиждень спротиву, який уособлює початок березня 2022 року: тоді на тимчасово окупованих територіях відбувалася низка багатолюдних мітингів, які показали всьому світові нездатність російських окупантів зламати дух українського народу. Тиждень спротиву – це можливість щороку нагадувати про боротьбу, яка триває та стає тільки запеклішою. А також висловити підтримку й вдячність відважним українцям і українкам, які попри загрози проявляють свою громадянську позицію.
Переглянути цей допис в Instagram
Початок березня є символічним для українського руху спротиву, адже і 10 років тому, 5 березня 2014-го у Донецьку відбувся найбільший мітинг за Україну «10 тисяч сміливих за 45 мільйонів єдиних» – останнє мирне зібрання українців і українок. Згодом на людей почали нападати озброєні проросійські найманці, що перетворилося на масове кровопролиття. Але перші дні березня назавжди вписані в історію України як початок боротьби та нескореності на тимчасово окупованих територіях.
Переглянути цей допис в Instagram
Ви також можете долучитися до підтримки українців і українок на тимчасово окупованих територіях, поширивши відео зі сторінки «Жовтої стрічки» та символічно здійнявши Прапор Запеклості на сторінках соціальних мереж із гештегами #ЖовтаСтрічка #ПрапорЗапеклості.
Усі деталі за посиланням: Жовта стрічка в інстаграмі, фейсбуці та X.com.
Що відомо про рух «Жовта стрічка»:
Учасники й учасниці руху «Жовта стрічка» системно борються з окупаційною владою на локальному й міжнародному рівнях. Зокрема, реалізували багатомільйонну кампанію #ЄдинеСерцеУкраїни, провели акцію солідарності в Європарламенті, організували виставку State of Defiance у Брюсселі.
Рух підтримує численна кількість лідерів та лідерок думок, а євродепутати – вдягають на себе жовті стрічки у знак солідарності.
Жовта стрічка показує Україні та світу, що українці й українки на тимчасово окупованих територіях системно ризикують життям, аби чинити спротив окупації.