Про це повідомила голова бюджетного комітету парламенту Роксолана Підласа.
Згідно із законопроєктом №13439, пропонується збільшити видатки оборони на 412,4 мільярда гривень. З цієї суми 215,9 мільярда гривень буде спрямовано на закупівлю та виробництво зброї та військової техніки в Україні.
Також планується виділити додаткові кошти на:
- закупівлю ліків;
- підтримку ветеранів та їхніх родин;
- харчування школярів;
- мережу військових ліцеїв.
«Зміни до Бюджетного кодексу №13422-1 — це частина пакета „Defence City“», — зазначила Підласа.
Зокрема, зміни до Кодексу пропонують:
- У 2026-2028 роках податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) релокованих оборонних підприємств буде розділятися порівну між двома місцевими бюджетами: «материнської» громади, де підприємство зареєстровано, та громади, яку обрано для релокації.
- Не враховувати ПДФО підприємства, що релокується, в горизонтальному вирівнюванні для приймаючої громади. Це означає, що її дотація не зменшуватиметься або реверс не збільшуватиметься, залежно від податкоспроможності громади.
За задумом авторів, ці додаткові кошти в приймаючій громаді мають використовуватись на облаштування інфраструктури для роботи оборонного підприємства.
Парламент планує розглянути обидва законопроєкти на найближчих пленарних засіданнях.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з лідером Лейбористської партії Великої Британії Кіром Стармером. Під час розмови сторони скоординували спільну дипломатичну роботу та обговорили очікування від майбутньої зустрічі «Коаліції охочих», яка відбудеться в Римі за кілька днів.