Про це заявив член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський у коментарі Oboz.ua.

Бізнес фінансує придбання сухопутних засобів ППО, але, звісно, він не використовуватиме їх самостійно — цим займуться професійні військові.

Варто зазначити, що формулювання “власні системи ППО” означає, що вони будуть приватною власністю комерційних підприємств.

Як зазначив підприємець, координатор команди розробників роботизованих систем озброєння Павло Гайдай: “Послуги з охорони повітряного простору можуть вважатися різновидом охоронних послуг, які сьогодні надають приватні компанії”.

Компаніям, які оберуть своєю спеціалізацією захист неба, можна дати можливість купувати власним коштом відповідні засоби для ураження повітряних цілей.

Водночас полковник ППО в запасі Василь Логін пояснив, що наземні системи не будуть встановлювати на дахах або території цих компаній, оскільки це просто неефективно.

Засоби ППО, зокрема й для захисту від дронів-камікадзе, встановлюють на значній відстані, за багато кілометрів від цілей, які прикривають. І таким чином прикривають на підльоті певну територію.

Посилення ППО

За оцінкою ООН, цієї зими українці можуть зіткнутися із ситуацією, коли вони перебуватимуть близько 20 годин на добу без електрики. Про це заявив верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки, віцепрезидент Єврокомісії Жозеп Боррель.

Боррель наголосив, що Україні необхідно передати більше систем протиповітряної оборони та перехоплювачів, а також надати дозвіл на обстріл військових об’єктів на території Росії.