Про це йдеться в повідомленні на сайті МЗС. 

“Технічна пауза в прийомі нових заяв на надання консульських послуг від окремої категорії громадян України добігає кінця.  МЗС України вже дало розпорядження закордонним дипломатичним установам із 18 травня відновити згідно з чинним законодавством прийом заяв на вчинення консульських дій чоловікам призовного віку, що був призупинений 23 квітня”, – нагадали у міністерстві.

За новим законодавством, чоловіки призовного віку від 18 до 60 років разом з необхідними документами для консульської послуги мають також подати свій військово-обліковий документ у паперовому або електронному вигляді.

Варто звернути увагу: паперовий документ можна буде подавати лише до початку роботи електронного кабінету призовника, в якому кожен зможе самостійно сформувати електронний документ.

Також у міністерстві пояснили, що таке паперові та електронні військово-облікові документи.

Паперовий військово-обліковий документ – посвідчення про приписку до призовної дільниці (видається призовникам) або військовий квиток чи тимчасове посвідчення військовозобов’язаного.

Електронний військово-обліковий документ (Е-ВОД) – це електронний документ, який відображається у застосунку на смартфоні користувача та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Його можна буде сформувати в електронному кабінеті військовозобов’язаного вже з 18 червня.

Нагадаємо, МЗС наказало керівникам усіх дипломатичних установ України керівникам усіх дипломатичних установ України тимчасово призупинити з 23 квітня вчинення консульських дій за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років.

Тож 23 квітня українське консульство у Польщі тимчасово призупинило консульські дії щодо громадян України призовного віку.

Нагадаємо, 11 квітня парламент ухвалив закон про мобілізацію парламент ухвалив закон про мобілізацію у другому читанні та у цілому. Документ передбачає нові обовʼязки військовозобовʼязаних і мотиваційні норми, зміни щодо процесів мобілізації, покарання для ухилянтів, базової військової служби, права на відстрочку тощо.

16 квітня президент України Володимир Зеленський підписав Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку” (№ 10449), який набуде чинності з 18 травня 2024 року.