Про це повідомляє Reuters.

Починаючи з березня розробники зможуть пропонувати альтернативні магазини додатків на iPhone і відмовитися від використання внутрішньої системи оплати Apple pay, яка стягує комісію до 30%.

Зазначається, що цей крок є відповіддю на новий закон Євросоюзу про цифрові ринки, який вимагає від компаній з понад 45 млн активних користувачів щомісяця та ринковою капіталізацією в 75 млрд євро, серед іншого, робити свої програми сумісними з продуктами конкурентів.

Стверджується, що головною метою антимонопольного закону ЄС є дозволити користувачам самим вирішувати, які програми попередньо встановити на своїх пристроях.

Однак розробникам все одно доведеться надсилати додатки в Apple для перевірки ризиків кібербезпеки та очевидного шахрайства і компанія стягуватиме комісію за основну технологію з основних творців програм, навіть якщо вони не користуються жодними платіжними сервісами Apple.

Нагадаємо, 12 вересня, у США пройшла традиційна презентація новинок Apple. Були представлені чотири смартфони серії iPhone 15, розумні годинники Series 9 та Ultra 2, а також бездротові навушники AirPods Pro 2 з портом USB-C.