Про це голова комітету Верховної Ради з питань податкової політики Данило Гетманцев розповів в ефірі телеканалу «Рада».
Гетманцев зазначив, що пропонується підвищення податку на 3,5% від доходу громадян для забезпечення необхідних ресурсів для Збройних сил України. За його словами, це важливий патріотичний обов’язок, який повинні виконати всі громадяни відповідно до свого доходу.
Крім підвищення військового збору, законопроєкт також передбачає оподаткування надприбутків банків, що дозволить державі отримати додатково 27 млрд грн. Це стане можливим завдяки оподаткуванню доходів банків, які заробляють на розміщенні своїх коштів у депозитних сертифікатах.
Гетманцев підкреслив, що цей крок є необхідним для стабільного фінансування армії, оскільки це основний видаток держави, і громадяни повинні взяти на себе частину відповідальності за її підтримку.
Підвищення податків в Україні — що відомо
Президент України Володимир Зеленський 20 вересня підписав закон про внесення змін до бюджету на 2024 рік про збільшення видатків на оборону у розмірі 495,3 млрд гривень. Це може призвести до підвищення податків. Проблема полягає в тому, що міжнародні партнери України не фінансують військові видатки країни, і на це йдуть кошти з податків та внутрішніх запозичень, які Міністерство фінансів вважає «ключовим джерелом» фінансування воєнних дій.
Щоб припинити девальвацію гривні та зберегти фінансову незалежність України, МВФ може вимагати від Кабміну та Ради підвищення податків.
13 вересня уряд затвердив проєкт державного бюджету на 2025 рік. За даними прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, першим пріоритетом буде оборонна здатність країни. Наступного року видатки на оборону зростуть щонайменше до 2,22 трлн гривень. Основний їхній напрямок — на українську зброю, техніку, дрони. На тлі цього нардеп від фракції “Голос” Ярослав Железняк зазначив, що у випадку підвищення видатків, будуть відповідно підвищені й податки.