Про це заявив президент України Володимир Зеленський на пресконференції.
Курська операція принесла кілька речей. Передусім — окупація Харківщини зупинена, ми мали інформацію щодо створення [Росією] буферних зон на Харківщині, а потім на півночі. Не знали конкретики, але розуміли, що Сумщина, Чернігівщина — ось що може бути в планах.
За словами президента, Курська операція запобігла окупації Сумщини та Чернігівщини. Також вдалося розбити російське угруповання.
І сьогодні пересування російських сил після Курської операції з Харківщини і Запорізького напрямку вже по факту відбулось. Чи буде далі — залежить від нас, скільки ми будемо успішно продовжувати Курську операцію. А те, що вони поки не забирають війська з Донеччини, зрозуміло: там найпідготовленіші їхні війська і це їхній стратегічний напрямок — вони дуже хочуть окупувати Донеччину.
Ситуація на Курщині
Українська влада має намір цієї осені підготувати ґрунт для можливих переговорів із РФ. Перемовини мають початися з трьох питань. Про це повідомляє Kyiv Independent з посиланням на джерело, “близьке до Зеленського”.
За словами джерела, Україна прагне “почати розмову з Росією” та провести переговори про обмін полоненими за принципом “всіх на всіх”, продовольчу та ядерну безпеку.
Видання The Guardian писало, що Росія розглядатиме можливість переговорів тільки тоді, коли вважатиме, що Україна здатна “загрожувати Москві й Санкт-Петербургу”.
Тим часом WSJ пише, що мета України в Курській області складається з трьох частин: змусити Росію відвести війська зі сходу України, зламати риторику про поразку на полі бою і поліпшити становище України перед можливими мирними переговорами.
Президент України Володимир Зеленський своєю чергою наголосив, що українська операція в Курській області складна. Проте вона йде за планом і приносить свої плоди.