Про це повідомляє Bloomberg.
У повідомленні йдеться, що принаймні два китайські банки замовили перевірку свого російського бізнесу за останні тижні. Банки зосереджують увагу на транскордонних угодах.
Стверджується, що вони планують розірвати зв’язки з клієнтами зі списку санкцій і припинять надавати будь-які фінансові послуги російському військовому сектору незалежно від валюти й місця проведення транзакцій, повідомили джерела агентства.
Перевірка буде спрямована на неросійських клієнтів, які ведуть бізнес у Росії або переводять критично важливі товари до Росії через третю країну.
Аналітики вважають цей крок посиленням обмежень, запроваджених китайськими державними банками, принаймні з початку 2022 року, після того, як вторгнення Росії в Україну викликало хвилю санкцій з боку країн, включаючи США.
Минулого місяця Міністерство фінансів США заявило, що використовуватиме вторинні санкції проти банків, які сприяють укладенню Росією операцій із закупівлі обладнання, необхідного для її військової машини, розширюючи свою фінансову битву проти президента Володимира Путіна.
Bloomberg зазначає, що заходи, які вживаються банками, реалізуються попри принципову протидію санкціям влади Китаю та їхнім обіцянкам підтримувати економічні зв’язки з Росією. Проте уряд Сі Цзіньпіна уникає надання будь-якої великої військової допомоги Росії, хоча він надає дипломатичну підтримку Путіну і розширює торгівлю в галузях, не заборонених санкціями.
Нагадаємо, що 11 січня влада Китаю оголосила, що вони готові співпрацювати зі США для покращення економічних відносин між державами. У Bloomberg йдеться, що китайський лідер сказав, що США і Китай повинні “шукати більше вигоди для своїх двох народів, надавати більше суспільних благ міжнародному співтовариству” і прагнути до “безпеки, спільного процвітання та відкритості”.