Команда консалтингової компанії A+C Україна створили графік заторів на дорогах Києва з початку і до 1 листопада 2020 року. Повідомив директор компанії Дмитро Беспалов в Facebook.

За його словами, Київ в 2019 році був на 12-місці в світі і на 3-му в Європі в рейтингу ускладненого трафіку. Проте наразі дані зростають і столиця може стати лідером за заторами в світі. Дані про середньодобові затримки на дорогах Києва збирали за допомогою ресурсу TomTom.

«Зверніть увагу на синю лінію – це лінійний тренд в 2020. Як бачите, він не горизонтальний і не спадаючий. Тренд, на жаль, зростає. Це означає, що за результатами 2020 ми піднімемося вище: ймовірно 2-е місце в Європі і, скажімо, 7-е в світі. Це вкрай сумнівна слава для нашого прекрасного міста», – пише Беспалов.

Також у жовтні 2020 року у порівнянні з минулорічним трафік зріс на 1,38%. Повідомляє ЦОДР.

Найбільше заторів було на таких локаціях:

  • Броварському проспекті в напрямку в’їзду до столиці – на 23%; виїзду – на 6%
  • проспекті Перемоги, 102/104 – на 10%
  • Одеській трасі в напрямку виїзду зі столиці – на 8%
  • вулиці Богатирській, 25 в напрямку в’їзду до столиці – на 3%
  • перехресті Хрещатика/Богдана Хмельницького – на 2%

Проте менші тягучки стали:

  • проспекті Лобановського, 196 – на 8%
  • вулиці Богатирській, 25 в напрямку виїзду зі столиці – на 5%
  • перехресті Повітрофлотського шляхопроводу/проспекту Перемоги – на 2%

Стабільний трафік залишився  на проспекті Героїв Сталінграду, 59 та Одеській трасі в напрямку в’їзду до столиці.

Раніше Дмитро Беспалов та інші транспортні експерти розповіли для Ліга.Бізнес  про механізми врегулювання ситуації на дорогах столиці.

Зокрема пропонують:

  1. Скоротити кількість автопоїздок на чверть. Зараз власники авто в Києві на 90%  пересуваються на особистому транспорті, але затори в місті створюють лише 25% автомобілістів. Серед рішень цієї проблеми – ускладнити пересування автомобілем, а саме: ввести щорічне оподаткування автомобіля і платний в’їзд до центру міста.
  2. Поліпшити інфраструктуру громадського транспорту. Скоротити інтервали між рейсами, збільшити кількість транспорту і знизити вартість проїзду (наприклад, за рахунок вигідних проїзних).
  3. Змінити містобудівну політику на користь громадського транспорту. Відмовитися від концепції спальних і офісних районів, стимулювати зростання змішаних.
  4. Розвивати велоінфраструктуру.

Нагадаємо, Київ уввійшов в ТОП-3 світових міст з найбруднішим повітрям.

Фото: unsplash