Про це розповіла в етері КИЇВ24 заступниця голови КМДА Марина Хонда.

У нас є дві програми допомоги військовим, їх часто плутають. Це програма конкретно допомоги військовим, які зараз активно боронять Україну. Тобто це кошти на закупівлю дронів, на підтримку обороноздатності, на фінансування київських бригад. А є інша програма, яка допомагає киянам, які повернулися з фронту. Вона називається “Реінтеграція захисників і захисниць”. Саме на цю програму виділено орієнтовно 700 млн гривень.

За словами Марини Хонди, подібні програми з підтримки існують в Україні ще з 2015 року, однак тепер військових, які потребують підтримки, стало набагато більше.

Заступниця голови КМДА додала, що Київ з минулого року підвищив матеріальну допомогу людям, які отримали інвалідність. 

Дуже часто люди не знають, на які права і пільги вони мають право. Ще з 2015 року містом була запроваджена ініціатива допомоги членам родин, які брали участь у військових діях. Тоді системно на рівні держави не було цього побудовано. До початку повномасштабного вторгнення в реєстрі було 32 тисячі учасників бойових дій. Тоді ми війну називали АТО/ООС. Зараз цих людей більше. З цих 32 тисяч левова частка людей продовжує воювати. Місто з минулого року підвищило матеріальну допомогу людям, які отримали інвалідність.

Нагадаємо, що 23 березня Київрада на засіданні затвердила міську цільову програму “Підтримка киян – захисників та захисниць України” на 2023-2025 роки.

Програма забезпечить підтримку та комплексну допомогу киянам і киянкам, які сьогодні боронять Україну від російського агресора, а також членам їхніх сімей та сімей загиблих.

Більше про програму реінтеграції можна дізнатися ТУТ.