Про це йдеться у проєкті рішення Київради “Про деякі питання забезпечення кібербезпеки у Києві”.

Документ передбачає створення центру моніторингу та кібербезпеки міських сервісів, його обслуговування, підтримку тощо. Центр здійснюватиме нагляд за мережевою інфраструктурою столиці, в першу чергу за мережами Київради, КМДА, райадміністрацій та усіх підприємств і установ, які знаходяться у комунальній власності міської громади. Головною метою установи буде убезпечення міської критичної інфраструктури від “цілеспрямованого кібервпливу”, передусім з боку російських хакерів, та її захисту від падіння. Центр буде створено на технічній базі КП “Київтелесервіс”, яке підпорядковане Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА.

На базі СпецКП “Київтелесервіс” створюється центр моніторингу та кібербезпеки міських сервісів, який виконує превентивні заходи та забезпечує оперативне реагування на кіберінциденти, пов’язані з міськими електронними інформаційними ресурсами та міською мережевою інфраструктурою, здійснюватиме підготовку і передачу інформації щодо кіберзахисту до центральних органів державної влади у сфері кібербезпеки, а також з питань запобігання, виявлення кіберінцидентів, – йдеться у проєкті рішення Київради.

Як ворог здійснює свої кібератаки на критичну інфраструктуру України

Нагадаємо, в грудні 2023 року один з найбільших мобільних операторів “Київстар” став ціллю надпотужної хакерської атаки, внаслідок якої в абонентів майже три доби були недоступні абсолютно всі послуги мобільного оператора. Збитки компанії тоді оцінювали у 95 мільйонів доларів.

У червні 2024 року Міжнародний кримінальний суд розпочав розгляд російських кібератак на цивільну інфраструктуру України, як імовірні воєнні злочини. Розслідування стосується кібератак Росії на інфраструктуру, які ставили під загрозу життя людей – зокрема виводили з ладу електро- і водопостачання, зв’язок з аварійними службами та сервіси попередження про повітряну небезпеку.