Про це Євгенія Кулеба розповіла в етері КИЇВ24.
Особливо останнім часом навколо муралів у Києві зчиняються величезні скандали й на це є три причини. Перша – це непогодження цих муралів із жителями.
Депутатка пояснила, що у мешканців з’являються очевидні запитання, коли вони бачать що на їхніх домівках щось малюють. Вона вважає, це питання смаку, тобто одним може подобатись, іншим – ні. Це все повинні оцінювати експерти та вирішувати.
Наступна проблема – мурали намагаються створювати на будинках, які є пам’ятками історії, архітектури, без відповідного погодження в Департаменті охорони культурної спадщини.
Євгенія Кулеба запевняє, що це грубе порушення чинного законодавства й таке потрібно узгоджувати з владою міста.
Третьою проблемою вона назвала недоброчесний рекламний хід компаній, які прикриваючись мистецтвом та красою, просувають свій бренд, так звана прихована реклама.
Особливо було неприємно, коли триває війна та нещодавно в Солом’янському районі намагалися замалювати один мурал та замість нього зробити величезну та й на всю стіну рекламу горілки, прикриваючись патріотичними настроями – нібито український військовий та козак, хоча це була реклама горілки. Дуже погано, коли під час війни виникають додаткові скандали й точки конфлікту в місті.
Скандал навколо муралів
Нагадаємо, що в Києві від 23 листопада тимчасово заборонили створювати нові мурали. Обмеження знімуть тоді, коли створять прозорий та відкритий механізм погодження ескізів. Зараз відомо про збільшення кількості муралів, що порушують правила благоустрою. Стінописи створюють без погодження з відповідними органами та мешканцями будинків, а чинне законодавство не врегульовує це питання, зазначала Євгенія Кулеба.
Причиною обурення став скандальний мурал Євгенії Фуллен. 19 вересня він спричинив обурення місцевих жителів, адже був розташований на історичному будинку у центрі Києва.
Фотохудожниця Євгенія Фуллен оновила ескіз стінопису 7 жовтня. Вона хотіла намалювати його на історичному будинку Києва на вулиці Січових Стрільців, 31.
Після цього випадку кияни створили петицію з закликом до міської влади розробити прозорі механізми створення стінописів на будинках. Затверджувати ескізи мають експерти із залученням громадськості.