Правоохоронці провели обшук в головному офісі групи компаній.

Київські правоохоронці розслідують злочинну діяльність власників відомої мережі ресторанів щодо легалізації та виведення коштів в рф. Про це повідомляє прокуратура Києва в Фейсбуці.

Повідомляється, що громадяни України, власники мережі, кількість яких налічує до 70 закладів, зберегли контроль над бізнесом на території країни-агресора (12 ресторанів). Вони перейменували московську частину бізнесу та передали її в управління компанії, підконтрольній російському ресторатору.

Слідством також встановлено, що учасники схеми займалися легалізацією грошових коштів, отриманих в Україні незаконним шляхом з подальшим виведенням їх на територію рф, а також на рахунки кіпрської компанії, через яку здійснювалося фінансування та управління бізнесом в росії” — йдеться в повідомленні.

Правоохоронці провели обшук в головному офісі групи компаній, розташованому в Києві, під час якого виявлено та вилучено документацію з відомостями про функціонування бізнесу на території рф, комп’ютерну техніку, готівкові кошти на загальну суму понад 1, 5 млн гривень, документацію, що має значення для розслідування кримінального провадження.

Як повідомляє УП, мова про Tarantino family (входять, зокрема, ресторани “Муракамі”, “Руккола”, “Дрова”, “Варенична”).

Мережу пов’язують з Дмитром Федотенковим, який свого часу був власником «Укрбуду». Після того, як попереднього власника Микитася посадили в СІЗО, реальним власником компанії став ніби саме Федотенков. Нині Дмитро позиціонує себе як співвласник мережі ресторанів Tarantino Family. Федотенко також є власником будівлі кінотеатру «Зоряний» та одного із цехів “Арсеналу”.

ДОПОВНЕНО від 21:30

У Tarantino Family заперечили свою причетність до злочинів. Наводимо текст релізу повністю:

“Компанія Tarantino Family повідомляє, що всі звинувачення в нібито “зв’язках з РФ” та відмиванні коштів на території Росії – хибні та безпідставні. А тому й “викрити” Tarantino Family на цьому неможливо.

Tarantino Family повідомляє, що проти неї 20 травня було порушено кримінальне провадження, яке наразі розслідується. За цими надуманими підозрами 30 березня в київському офісі компанії Подільська окружна прокуратура м. Києва спільно з ДСР Нацполіції України провела обшуки. Проте жодних підтверджень звинуваченням на адресу Tarantino Family правоохоронці не виявили.

Окрім того, Tarantino Family наголошує, що обшуки були проведені з порушенням чинного законодавства України.

До нас прийшли з ухвалою навіть не суду – а слідчого, що суперечить законодавству. Постанова слідчого може бути підставою для обшуку лише на територіях, де ведуться бойові дії та не працюють суди. У Києві суди зараз працюють. Але слідчі не вважали за потрібне звернутися до суду. Не дочекавшись адвокатів як законних представників, розпочали обшук. Вилучили всю комп’ютерну техніку, особисті гроші людей, які на той момент перебували у приміщенні, та поточну документацію щодо наших ресторанів. Щоправда, забрали взагалі не ті документи, які були зазначені в ухвалі.

Роки 2-3 тому наші конкуренти робили “вкиди” зі схожою риторикою – про те, що ми нібито ведемо бізнес у РФ. Тоді до нас теж приходили правоохоронці, але обшуку не було, жодної кримінальної справи не було, і жодних фактів на підтвердження цих звинувачень також не виявлено.

Компанія наголошує, що з початку вторгнення Росії до України ресторани Tarantino Family самотужки годували військових ЗСУ, тероборони, волонтерів та звичайних громадян, які опинились у скрутному становищі”.

Фото: Фейсбук