Про це інформує КМДА.
Будинок учителя став одним із 25 найцінніших історичних і архітектурних обʼєктів світу, які потребують термінового захисту та відновлення. Це вперше в Україні обʼєкт культурної спадщини потрапив у проєкт Watch 2025.
Це стало можливо завдяки роботі Департаменту освіти і науки КМДА та представниці WMF в Україні Катериною Гончаровою. Департамент співпрацював з професійними архітекторами-реставраторами столиці «Project Innovation», які виступили авторами проєкту реставрації.
При відборі обʼєктів експерти Міжнародного фонду відзначили, що Київський міський будинок учителя має подвійне значення для українців: це не лише всесвітня архітектурна перлина, а й один з основних символів української незалежності.
Як відомо, у будівлі відбувалися ключові події українського державотворення, зокрема проголошення IV Універсалу Української Народної Республіки у 1918 році та Всеукраїнський з’їзд вчителів у 1917 році, який заклав основи нової української школи.
Роботи з реставрації Будинку учителя після руйнувань російськими ракетами були також здійснені завдяки фінансовій допомозі WMF за програмою Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини (AFCP) та підтримки Посольства США в Києві. Так, у 2024 році розпочали роботи зі стабілізації купола будівлі. Тепер Фонд виділяє кошти на протиаварійні реставраційні роботи частини головного фасаду для збереження пам’ятки, де після відродження передбачається створення міжнародного центру інноваційних освітніх моделей, організація спільних заходів із понад 150 дипломатичними установами, що базуються в Києві.