Лідери терористичних режимів можуть придбати термінали Starlink на чорному ринку. У Bloomberg розкрили алгоритм
Share
Системи зв'язку Starlink, які виробляє компанія Ілона Маска SpaceХ, продаються на чорному ринку в усьому світі. Це ставить під сумнів контроль компанії над своєю розробкою.
Зазначається, що Starlink від SpaceX рекламує свій високошвидкісний інтернет як «доступний майже в будь-якій точці Землі». Натомість у реальності його охоплення поширюється на країни, де супутниковий сервіс Ілона Маска не має дозволу на роботу включно з територіями, де правлять репресивні режими.
Starlink, зокрема, використовували під час громадянської війни в Ємені. Систему зв’язку також застосовують Сили швидкого реагування в Судані, оскільки у країні вже кілька місяців не працює звичайний інтернет, а самі системи завезли до країни контрабандою через Уганду й Південний Судан. Окрім того, використання терміналів Starlink зафіксували й у Венесуелі, яка перебуває під американськими санкціями. Bloomberg пише, що на карті покриття немає даних про роботу супутників у країні, однак у соцмережах активно рекламують ці системи зв’язку.«Це викликає глибоке занепокоєння, тому що вона не регулюється й очолюється приватною компанією. Ніхто не несе відповідальності за те, хто має до неї доступ і як вона використовується», — заявила науковиця з міжнародних питань і питань безпеки в Австралійському інституті Емма Шортіс.Bloomberg також пише, що у ПАР у групах на Facebook з’явилися провайдери, у яких можна купити й активувати комплекти Starlink у Мозамбіку, який має ліцензію на використання цих систем. Після цього їх доставляють через кордон південноафриканським клієнтам. Обійти заборону на використання цієї технології можна, заплативши за її послуги через міжнародну картку. За таким алгоритмом діють й інші провайдери у світі, зокрема й у Венесуелі.Starlink надає широкосмуговий доступ до інтернету через мережу з приблизно 5 500 супутників, які SpaceX почала розгортати у 2019 році. Маючи вже близько 2,6 млн клієнтів, системи супутникового зв’язку володіють потенціалом стати великим джерелом грошей для SpaceX, компанії, яка починалася як шлях Маска до реалізації його мрії досліджувати Марс, і зараз стала найважливішим приватним підрядником космічної програми уряду США та домінуючою силою в національній безпеці. Ілон Маск заявив, що він встановить обмеження на те, скільки грошей буде заробляти бізнес із послуг запуску SpaceX, тоді як Starlink може досягти доходу в $30 мільярдів на рік. Starlink планує запустити десятки тисяч додаткових супутників, щоб з’єднати місця, які надто віддалені для наземного широкосмугового зв’язку або які були відрізані через стихійні лиха чи конфлікти. Але, враховуючи проблеми безпеки навколо приватної американської компанії, яка контролює інтернет-послуги, SpaceX спочатку має укласти угоди з урядами кожної території. «Там, де їх немає, люди продовжують використовувати Starlink без належного дозволу — це цілком незаконно і, звичайно, не має бути дозволено, але це важко контролювати», — сказав африканський експерт з геопросторових питань, управління та ризиків Мануель Нтумба.
Раніше повідомляли, що деякі члени Демократичної партії в Палаті представників США розпочали розслідування щодо SpaceX Ілона Маска у зв’язку з використанням російськими військовими систем супутникового зв’язку Starlink. Джеймі Раскін та Роберт Гарсія надіслали листа SpaceX з вимогою надати інформацію про скарги на можливе незаконне використання терміналів Starlink, зокрема на окупованих Росією територіях України.
На тлі новин про перемогу Дональда Тармпа у президентських виборах глобальні ринки почали зростати, а долар досяг дворічного максимуму, призвівши до падіння мексиканського песо і рекордного знецінення іранського ріала.
Банкіри, трейдери та інвестори готуються до підвищеної активності та волатильності на ринках облігацій та валют напередодні президентських виборів у США.
Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що йому важко уявити, що Дональд Трамп розпочне своє президентство з того, що покине Україну.