Про це заявив Лубінець у коментарі виданню «УП».

Моя позиція максимально послідовна: я залишаюсь на думці, що РФ вкотре спекулює на проблемі Іл-76, який впав 24 січня. Офіційно можу вам підтвердити факти: станом на зараз я не отримав ні офіційних списків, ні іншої інформації.

Якщо ми можемо, за твердженням російської сторони, припускати, що там хтось був на тому борті, то ми як держава і я як уповноважений вимагали прозорого розслідування, доступу до місця падіння літака, залучення міжнародних організацій до розслідування і списків тих людей, які там, за їх твердженням, були.

Я вже на наступний день використав усі можливі канали комунікації, щоб отримати офіційну інформацію від російської сторони. Але даних не отримав”.

Він також додав, що підіймає питання повернення всіх громадян України − дітей, заручників, військовополонених − і репатріації тіл українських героїв під час кожної комунікації різними каналами.

Після інформації з російської сторони ми за сьогодні зробимо все, щоб ніхто ніколи не звинувачував українську сторону, що ми не готові забирати тіла своїх героїв. Але при цьому ми наразі не підтверджуємо факт, що на борту літака, який упав, були українські полонені − я не отримав ні списків, ні інших доказів цього.

На питання про те, чи якось перевіряли списки військовополонених, які тоді публікували російські пропагандисти, Лубінець сказав, що звертався до російської сторони офіційно, а появу подібних даних у соцмережах назвав «елементом гібридної війни».

Ми будемо звертатися до Росії, використовуючи всі канали зв’язку, які є. І у разі, якщо Росія нам справді передасть тіла, то як тільки ми їх отримаємо, будуть проведені всі необхідні експертизи − і нарешті у рідних і близьких з’явиться можливість достойно поховати героїв. Але я ще раз кажу − якщо російська сторона дійсно нам їх передасть.

Нагадаємо, у Росії заявили про те, що вони буцімто готові передати Україні тіла загиблих під час падіння військового літака Іл-76 у Білгородській області.

Падіння літака Іл-76 у РФ: що відомо

24 січня у Корочанському районі Бєлгородської області РФ впав військово-транспортний літак Іл-76.

У Росії стверджують, що нібито на літаку були 65 українських полонених, шість членів екіпажу та троє супроводжувальних осіб. Росіяни звинувачують Україну у збитті літака. Своєю чергою, Україна закликала не розповсюджувати фейки до офіційних заяв.

Президент України наголосив, що необхідно встановити усі чіткі факти. Наскільки це можливо з огляду на те, що падіння літака сталося на російській території – поза нашим контролем. Він також скасував візити до регіонів 25 січня, до прояснення всієї ситуації.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Адміністрація президента Володимира Путіна не отримувала від України запиту на передачу тіл військовополонених, які, за твердженням російської сторони, загинули 24 січня в літаку Іл-76 під Бєлгородом.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що російський літак Іл-76 дійсно зазнав катастрофи у Білгородській області, проте українських військовополонених у ньому не було.

Докладно про падіння Іл-76 ми писали тут.