Про це заявив речник литовської прикордонної служби Гедрюс Мішутіс, якого цитує LRT.

Прикордонна служба створила робочу групу, яка вивчає можливість встановлення там фізичних бар’єрів, прораховує витрати та варіанти зважування.

Наразі паркани та колючий дріт встановлені на близько 550 км 679-кілометрового кордону Литви з Білоруссю. Понад 100 км кордону пролягає вздовж річок, озер і боліт, де прикордонна зона контролюється камерами відеоспостереження та іншими технічними засобами, але парканів немає.

За словами Мішутіса, паркани мають значний вплив на припинення нелегальної міграції через литовсько-білоруський кордон.

Додаткові фізичні перешкоди були б ефективними як зараз, так і в майбутньому. Оскільки ми бачимо ситуацію, коли у нас нуль, а також ми бачимо, що відбувається на латвійському кордоні, який в чотири рази коротший.

Литва оголосила про тимчасове закриття двох із шести пунктів перетину кордону з Білоруссю з 18 серпня. Були закриті пункти пропуску біля селищ Шумскас і Тверечюс. Після цього глава МВС Литви Агне Білотайте заявила про наміри закрити ще два пункти пропуску на кордоні з Білоруссю — Лаворішкес і Райгард.

Нагадаємо, раніше Литва звинуватила Білорусь у порушеннях на кордоні. 22 серпня цього року дві особи незаконно перетнули державний кордон із Білорусі до Литви та, можливо, за допомогою акумуляторних циркулярних пилок по металу розрізали та знесли дві опори камер відеоспостереження.

13 вересня стало відомо, що наступного тижня Національний центр антикризового управління Литви має представити висновок міжвідомчої робочої групи щодо того, в яких випадках слід ухвалити рішення про закриття інших прикордонних пунктів пропуску на кордоні з Білоруссю.

Фото: відкриті джерела