Про це заступник міністра енергетики Микола Колісник заявив в етері Радіо Свобода.
«Підкреслюю: ні, експорту не відбувається на комерційній основі. Це є насправді навмисні фейки, які розповсюджується як ІПСО. Ми на сьогодні чітко зорієнтовані на збалансування внутрішніх потреб енергетичної системи для того, щоб забезпечити стабільне електроживлення й електропостачання для власних потреб»
За його словами, енергетики максимально вживають заходів, щоб зменшити кількість годин обмежень електропостачання, але ці графіки виходять із ситуації, яка є станом на конкретний момент, а впливати на роботу системи можуть обстріли та кардинальна зміна погодних умов.
Який стан енергосистеми наразі
Україна втратила близько 9 гігаватів генерувальних потужностей через сім останніх російських атак на енергосистему. Про це повідомив очільник НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький.
Він підсумував, що Україна має невідкладно почати будувати об’єкти нерозподіленої генерації, готуючись до цієї та наступної зими. Адже невеликі електростанції зроблять Україну стійкішими до нових російських атак.
Водночас генеральний директор компанії YASNO Сергій Коваленко розповів, що у найближчі півтора-два місяці ситуація з дефіцитом електроенергії у “сірих зонах” буде складною. За його словами, наразі в Україні спостерігається жорсткий дефіцит внутрішньої генерації електроенергії та навіть максимальний імпорт не розв’язує проблему.
Раніше також повідомляли, що у столиці вже планують побудувати дві ТЕЦ на різних берегах, які працюватимуть на комбінованому паливі. Для їх функціонування буде використовуватись сміття.
За словами виконавчого директора енергетичного підприємства ДТЕК Дмитра Сахарука, в Україні значний дефіцит ракет для систем ППО, що не дає Силам оборони повною мірою захистити свою критично важливу інфраструктуру від ударів росіян.