Федеральна міністерка юстиції Німеччини Штефані Губіґ  перебуватиме у Києві протягом 26 червня з першим одноденним візитом, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Що передбачає візит

Під час поїздки Губіґ візьме участь у конференції, присвяченій 30-річчю Конституції України, а також підпише робочу програму співпраці між Україною та Німеччиною у правовій сфері на найближчі роки.

За словами міністерки, окрему увагу сторони приділять питанням верховенства права, судової співпраці та євроінтеграції України.

«Переговори про вступ вимагатимуть великих зусиль. Але також зрозуміло, що всі сторони проводитимуть ці переговори в дусі довіри, поваги та конструктивної впевненості. Адже одне є незаперечним: Україна є частиною європейської родини – вона належить до Європи», – наголосила Губіґ.

Читайте також: Україна відкрила перший кластер переговорів про вступ до ЄС: Зеленський закликає до швидкого відкриття наступних

Підтримка України

Міністерка зазначила, що вже відвідувала Київ у 2014–2015 роках, однак нинішня поїздка проходить в умовах повномасштабної війни.

«Я відвідую країну, яка захищає свободу Європи – від Росії, яка хоче силою пересунути кордони. Цей візит, це повернення за інших обставин дуже зворушує мене особисто», – сказала вона.

Губіґ підкреслила, що Німеччина й надалі підтримуватиме Україну як у протидії російській агресії, так і в проведенні реформ.

«Ми будемо підтримувати Україну у захисті її свободи назовні – у її відбитті від російського вторгнення – у досягненні справедливого миру. І ми також будемо підтримувати Україну у зміцненні верховенства права всередині країни», – запевнила федеральна міністерка.

За словами Губіґ, її візит приурочений до 30-річчя Конституції України, яку вона назвала символом прагнення країни до верховенства права, демократії та європейського майбутнього.