Про це пише N-TV.
Під час дебатів щодо бюджету в Бундестазі Пісторіус привітав той факт, що при рекордних витратах у 72 мільярди євро, вимога НАТО щодо витрачання щонайменше двох відсотків ВВП на оборону була виконана вперше за десятиліття.
Зокрема, це 2,1%, включно з мільярдними виплатами зі спеціального фонду Бундесверу, який був створений обсягом 100 мільярдів євро після нападу Росії на Україну.
Він ще раз попередив, що імперіалістичні амбіції російського диктатора Володимира Путіна не закінчаться в Україні й що Путін хоче «продовжувати розсовувати кордони». Тому німецька підтримка України має тривати.
Водночас видання пише, що міністр оборони втомився від дискусій, «як він ясно дав зрозуміти в Бундестазі».
Начебто йдеться про те, чи поставимо ми все, що можливо, чи візьмемо на себе частину свободи й відповідальності за ухвалення цього рішення самі, — сказав Пісторіус.
Чому Німеччина вагається з постачанням Україні далекобійних ракет
Taurus є однією з найсучасніших ракет і може вражати такі цілі, як бункерний комплекс, навіть з великих висот і відстаней. Вони мають дальність дії понад 500 кілометрів і полегшать українській армії атаку на склади зброї та лінії постачання на території Росії.
Україна неодноразово запитувала Taurus, оскільки вони могли дати країні перевагу в боротьбі з російським вторгненням. Однак у канцелярії є побоювання, що німецька зброя може бути використана і для проведення атак углиб російської території.
Німеччина побоюється прямої конфронтації з РФ. Це рішення підтвердив і посол Німеччини в Україні Мартін Єгер. Він заявив, що уряд у Берліні наразі не постачатиме Києву далекобійні ракети Taurus. Українську сторону поінформували про це рішення.
Заклики передати Україні далекобійні ракети лунали й після масованих атак Росії на початку січня. Втім, навіть тоді в уряді країни заявили, що передача далекобійних ракет не може бути здійснена швидко, а рішення їх не надсилати Україні взагалі залишається незмінним.
Taurus є однією з найсучасніших ракет і може вражати такі цілі, як бункерний комплекс, навіть з великих висот і відстаней. Україна неодноразово запитувала ракети великої дальності, оскільки вони могли дати країні перевагу в боротьбі з російським вторгненням.