Про це пише видання NGL.Media.
Зазначається, що за два місяці такою можливістю скористалися вже 3611 ув’язнених, про що свідчать дані судового реєстру.
“Це понад 13% від загальної кількості в’язнів в українських колоніях (за даними Мін’юсту, станом на 15 травня в українських колоніях і тюрмах перебували 27471 засуджений). Загалом уряд розраховує на мобілізацію не менше 4 тис. засуджених, раніше заявляв міністр юстиції Денис Малюська. Це фактично повноцінна окрема бригада ЗСУ”. – йдеться у матеріалі.
Видання також проаналізувало характери злочинів. Переважно це крадіжки, грабежі, розбої чи тяжкі тілесні ушкодження.
Майже усі засуджені служитимуть виключно на стрілецьких посадах. Судячи з судових ухвал, лише кілька стануть санітарами, кухарями чи водіями.
Мобілізація засуджених в Україні
На початку травня Верховна Рада проголосувала за мобілізацію засуджених за нетяжкими статтями. Не підлягають мобілізації зокрема ті, хто скоїв злочини проти нацбезпеки, засуджені за тероризм, умисне вбивство чи зґвалтування.Також не дозволять замінити покарання на можливість воювати корупціонерам.
Щоб потрапити до ЗСУ, засудженому треба написати заяву, пройти ВЛК, отримати від суду дозвіл, а потім прийти у ТЦК.
Зазначається, що військова частина сама вирішуватиме, чи готова прийняти ув’язненого. За даними Мін’юсту, понад 3 тис. засуджених уже подали заяви на службу в армії. Ресурс засуджених, яких можливо мобілізувати, складає 15-20 тисяч, про що розповів голова фракції “Слуга Народу” Давид Арахамія.
А у липні репортери Reuters відвідали навчання українських в’язнів, які погодилися на службу в армії в обмін на амністію. В обмін на умовно-дострокове звільнення вони зобов’язуються служити в армії до завершення війни з Росією.