Про це у своєму звіті повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

У звіті йдеться, що російські війська через холод використовують менше баражувальних боєприпасів. Також окупанти застосовують значно меншу кількість дронів через загрозу зледеніння двигунів.

Стійкі можуть створити сприятливіший ґрунт для механізованих маневрених бойових дій, оскільки найближчими тижнями земля сильно промерзне.

Український офіцер бригади, яка діє під Бахмутом, заявив 10 січня, що температура вночі падає до -18 градусів за Цельсієм, через що особовий склад не може залишатися на постах спостереження більше кількох годин. За його словами, інтенсивність атак російської піхоти на Бахмутському напрямку знизилася, ймовірно, через суттєве зниження температури.

Зазначається, що ЗС РФ спробують підтримувати наступальні дії по всій лінії фронту на сході України. Окупанти хочуть перехопити ініціативу й утримувати її незалежно від погодних умов.

Зазначимо, що українські військові спостерігають за активністю росіян на Куп’янському напрямку, але наразі сигналів про те, що окупанти можуть розпочати повторний наступ під Харковом — немає. Наступ на Куп’янському напрямку ворог розпочав ще з жовтня. Однак це не стало сюрпризом для українських військових, які стежили за підготовкою росіян.

Генерал Сирський заявив, що попри широкомасштабні наступальні дії ворога, наші воїни на всіх напрямках міцно тримають оборонні рубежі та завдають ворогу значних втрат. Усі необхідні рішення українські командири приймають вчасно, ставлячи за мету ефективне ураження живої сили противника та збереження життя наших воїнів.