Про це повідомили в МАГАТЕ.

В оновленому звіті агентства йдеться, що вранці 12 серпня його експерти відвідали градирні станції.

Яка причина пожежі

За словами генерального директора Рафаеля Маріано Гроссі, на основі спостережень команда оцінила: “малоймовірно, що першоджерело пожежі виникло біля основи градирні”.

В організації встановили, що пошкодження, швидше за все, було зосереджено у внутрішній частині башти на рівні водорозподільного сопла, розташованого на висоті приблизно десяти метрів.

Під час обходу залишків ні шин, ні дронів не було помічено. Не було значних ознак порушення уламків, попелу чи сажі, розташованих біля основи градирні.

Окупанти завадили перевірці

Варто зауважити, що росіяни не пустили експертів ні до рівня розподілу водяного сопла з бетонних фундаментних колон, ані до басейну, який є основою градирні, їх не пустили “з міркувань безпеки”.

Рівень радіації в нормі

У районі градирень (тобто приблизно за 1,5 кілометра від реакторних блоків ЗАЕС), радіоактивних речовин немає. Команда провела радіаційний моніторинг в районі градирень і реакторів і підтвердила відсутність ознак підвищеного рівня радіації.

Ядерна безпека станції не постраждала, оскільки градирні наразі не працюють.

Зазначається, що представники організації збираються продовжити аналіз після того, як отримають доступ до рівня розподілу водяного сопла та басейну.

Пожежа на Запорізькій АЕС

Ввечері 11 серпня начальник Нікопольської районної військової адміністрації Євген Євтушенко заявив, що росіяни влаштували провокацію на окупованій Запорізькій АЕС – підпалили велику кількість автомобільних шин. Пожежа на Запорізькій атомній електростанції спалахнула вчора близько 8 години вечора. За даними Енергоатому, зайнявся об’єкт технічного водопостачання, через що загорілась градирня номер один та було пошкоджене інше технологічне обладнання станції.

Станом на 22:30 неділі, 11 серпня, змін радіаційного стану в районі ЗАЕС не зафіксовано, радіонуклідів техногенного походження не виявлено. Пожежу загасили близько 8 ранку 12 серпня. 

Того ж дня природоохоронна організація Greenpeace закликала МАГАТЕ провести розслідування щодо пожежі в градирні ЗАЕС та викрити дії Росії.