Про це повідомляється в  заяві організації Greenpeace.

В організації зазначили, що російські війська продовжують використовувати окуповану ними Запорізьку АЕС як військовий інструмент у своєму арсеналі.

“Російські війська продовжують використовувати ЗАЕС як військовий інструмент у своєму арсеналі. Російські операції під чужим прапором мають на меті посіяти плутанину та невизначеність. Ми бачили це на початку квітня цього року на прикладі неправдивих російських заяв про атаки нібито українських безпілотників на ЗАЕС. Нові драматичні кадри диму, що валить з градирні, цілком імовірно є російським підпалом і виглядають жалюгідно”, — йдеться у повідомленні організації.

У Greenpeace заявили, що допоки РФ думає, що може уникнути покарання за такі дії, вона продовжуватиме це робити. Також організація вимагає від МАГАТЕ провести розслідування щодо пожежі в градирні ЗАЕС.

“МАГАТЕ не повинно просто випустити ще одне загальне попередження як для України, так і для Росії — існує лише одна загроза ядерній безпеці в Україні — це російські збройні сили. МАГАТЕ має вимагати, щоб команда агентства отримала негайний доступ до градирні, де вони зможуть розслідувати цю останню подію і викрити дії Росії”, — йдеться у заяві.

У природоохоронній організації зазначили, що градирні на північному березі водойми-охолоджувача ЗАЕС не функціонують з 2022 року, відколи був зупинений останній з шести реакторів. Градирні зазвичай використовують влітку, коли реактори працюють, щоб допомогти в охолодженні води.

В організації також додали, що пожежа не загрожувала безпеці атомних реакторів, розташованих на відстані 1,5 км від градирень. 

Пожежа на Запорізькій АЕС

Ввечері 11 серпня начальник Нікопольської районної військової адміністрації Євген Євтушенко заявив, що росіяни влаштували провокацію на окупованій Запорізькій АЕС —  підпалили велику кількість автомобільних шин. Пожежа на Запорізькій атомній електростанції спалахнула вчора близько 8 години вечора. За даними Енергоатому, зайнявся об’єкт технічного водопостачання, через що загорілась градирня номер один та було пошкоджене інше технологічне обладнання станції.

Станом на 22:30 неділі, 11 серпня, змін радіаційного стану в районі ЗАЕС не зафіксовано, радіонуклідів техногенного походження не виявлено. Пожежу загасили близько 8 ранку, 12 серпня.