Більшість туалетів не відповідають технічним вимогам для їх роботи.

У підземному переході на площі Льва Толстого можуть відновити громадську вбиральню. З такою ініціативою звернувся до влади автор відкритої петиції, яка опублікована на сайті Київської міської ради. Про технічний стан громадських вбиралень та можливість відновлення їх роботи йшлося в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”.

Автор петиції про відновлення туалету у переході біля метро Площа Льва Толстого зазначив, що вже довгий час зруйновано старий спільний туалет. “У зруйнованих приміщеннях живуть безхатьки, бруд та сморід. Це все у самому центрі європейської столиці України. Зробіть, будь ласка, гідний киян туалет. Туалетів нема в метро, нема в магазинах та кафе. Мер обіцяв розв’язати цю проблему у столиці”, – написав автор.Kyiv Media

У переході дійсно два туалети, жіночий та чоловічий. Проте безхатьки в них не живуть, вони мешкають поруч, бо приміщення зачинені вже кілька років. Кияни кажуть, що туалети у переході вкрай необхідні.

“Жахливо. Це ганьба для міста. Для столиці це ганьба. Два туалети – жіночий та чоловічий, завжди справно працювали. Навіщо їх закрили, невідомо. Вони потрібні тут, адже тут метро Льва Толстого і великий перехід підземний”, – каже киянка Ірина.

Kyiv Media

За даними КП “Київводфонд”, вбиральні зачинені, бо в них працювали за підробленими документами. Наразі приміщення повернули територіальній громаді столиці та в поточному році обіцяють відчинити. Вбиральню вже внесли у план туалетів які потребують ремонт, проте на це необхідно знайти понад мільйон гривень.

За словами начальник відділу організації роботи громадських вбиралень КП “Київводфонд” Таміли Макаревської, наразі на базі підприємства 43 громадські вбиральні стаціонарного типу.

Kyiv Media

“З них 23 надають послуги, знаходяться всі вони у різному санітарно-технічному стані. У санітарному вони в гарному стані, у технічному не всі. Адже більшість потребує капітального ремонту”, – зауважила експертка.

Вона зазначила, що Київводфонд подає до переліку кожного року певну кількість громадських вбиралень. Зокрема, на 2022-2024 заплановано відновити 12 вбиралень, до них входить і туалет у переході біля метро Площа Льва Толстого.

Громадські вбиральні міста Києва утримуються за власні кошти організації, або за бюджетні. Проте нещодавно з’явилися інвестори, які співпрацюють з підприємством за договором.

“Є інша система. Має бути інвестор, який має бажання укласти договір, що він може зробити кафе чи інший заклад з умовою відновлення громадської вбиральні. Проте така співпраця займає дуже довгий час”, – зауважила Таміла Макаревська.

Вона наголосила, що у Києві наразі працює 12 автоматизованих вбиралень, їх планують продовжувати встановлювати у Києві. Обслуговування такої вбиральні на місяць коштує 12 тисяч гривень, вдень кількість відвідувачів від 50 до 100 осіб. Тому за словами Таміли Макаревської, встановлення такої вбиральні у Києві не окупається.

Фото: Київ ТБ