Про це повідомила директорка парку Ірина Сабашенко в коментарі «Суспільному».
Вона розповіла, що вогнем знищена заповідна зона, де сконцентрована основна частина всіх степових екосистем острова та популяції всіх рідкісних тварин, які є на острові, а також концентрується найбільша кількість копитних.
Наявні рослинні угруповання, які зараз знаходяться під загрозою зникнення, занесені до Зеленої книги України, належать до рідкісних та рослин що зникають. Це угруповання формацій меч-трави болотної, ковили дніпровської, ковили волосистої, гвоздики бессарабської, золотобородника цикадового та інші.
За словами директорки, на відновлення степової, лугової та солончакових ділянок потрібно в середньому від 4—5 до 8—12 років. Тамариксові зарості можуть відновитися орієнтовно за 15—30 років.
Збитки підраховуємо, але вже на мільярди гривень. Пожежа ще триває, тому даних точних не маємо.
Мешканка окупованого лівобережжя Херсонщини повідомила журналістам, що за 10 кілометрів від Джарилгача вже кілька днів видно дим.
Довідка
Джарилгач – найбільший за площею і другий за довжиною острів в Україні в Чорному морі, не заселений. Входить до національного природного парку «Джарилгацький». Випас великої рогатої худоби та овець перетворив місцевість на пустелю в середині минулого століття. Нині основні елементи рельєфу – піщані дюни (подекуди заліснені), прибережні болотисті низовини, лимани, піщані коси. Протяжність острова із заходу на схід – близько 42 км, із півночі на південь – 4,6 км. Значна частина території знаходиться нижче рівня моря.
Фото: getty images