Про це пише видання Reuters.
США також продовжили кампанію проти хуситів, що підтримуються Іраном в Ємені, завдавши в суботу 36 ударів по угрупованнях, чиї напади на транспортні судна порушили глобальні маршрути торгівлі нафтою, хоча постачання практично не постраждали.
“З огляду на те, що військові удари США не спрямовані проти Ірану, ми вважаємо, що переговори про припинення вогню між Ізраїлем і Хамасом матимуть більш домінуючий ефект, тим самим знижуючи напруженість на Близькому Сході”, – сказав аналітик із сировинних товарів Банку Співдружності Вівек Дхар.
У п’ятницю, 2 лютого, міністерство юстиції США оголосило про звинувачення в ухиленні від санкцій та арештах, пов’язаних із мережею незаконного обігу нафти, яка фінансує іранський Корпус вартових ісламської революції.
Мін’юст США конфіскував понад 520 тисяч барелів іранської нафти, що підпадає під санкції на борту сирого танкера Abyss, що стояв на якорі в Жовтому морі на шляху до Китаю.
Бюджет Ірану передбачає продаж нафти на рівні 1,35 мільйона барелів на день протягом іранського року, який починається в березні 2024 року, що становить близько 1,3% від світових поставок у 103,5 мільйона барелів на добу, які спрогнозувало Міжнародне енергетичне агентство.
Крім того, у ніч проти 3 лютого на нафтопереробному заводі «Лукойл» у російському Волгограді сталася пожежа. За словами губернатора, російська ППО начебто відбила атаку БпЛА, але через падіння одного з них на нафтопереробному заводі зайнялась пожежа.
Нагадаємо, у суботу, 3 лютого, на території нафтопереробного заводу “ЛУКойл-Волгограднефтепереработка” у Волгограді сталася пожежа внаслідок атаки безпілотника. Вогонь поширився на 300 квадратних метрів. Очевидці чули гучні звуки перед виникненням пожежі.