Про це заявила директорка місії USAID в Україні Теодора Делл під час проведення IX форуму “Диригенти змін” від Deloitte Ukraine, пише NV.

Місія USAID провела дослідження та підрахувала, що зараз рівень зайнятості в Україні — 52%, тоді як в Європі ця цифра — 76%.

За прогнозами Теодори Делл, в Україні до 2030 року не вистачатиме від 5 до 10 млн нових працівників.

Але, за словами директорки, акумулювати цей ресурс можна із власного потенціалу країни.

Якщо ці цифри хоча б прирівняти, на ринку додатково з’явиться 4,8 мільйона працівників.

Додатковим ресурсом також може стати опанування жінками “чоловічих професій”. Бо українці неймовірно адаптивні, додає Делл.

Але без належної інформаційної підготовки населення — це дуже важко.

На думку президента Національного університету “Києво-Могилянська академія” Сергія Квіта, системні зміни у сфері освіти також допоможуть підвищити якість підготовки спеціалістів і примножити людський капітал країни.

Жінки замінять чоловіків

У дослідженні Deloitte Ukraine і Gradus Research йдеться про те, що Україна відчуває дефіцит кадрів, який буде поглиблюватись через повномасштабну війну та спричинену нею міграцію. Одним з рішень може стати перекваліфікація різних соціально-демографічних груп.

Згідно із дослідженням, 45% опитаних жінок розглядають можливість отримати нову спеціальність, яка вважається чоловічою. Причому молодь, зокрема мешканки Києва та західного і північного регіонів України, більш схильні до цього.

Наприклад, у зв’язку з мобілізацією до лав ЗСУ було призвано понад 4 тисячі співробітників “Епіцентру”. Деякі торгові центри залишилися зовсім без чоловіків у штаті, тому їхні функції перейшли до жінок. Про це розповіла співвласниця групи компаній “Епіцентр” Галина Герега.