Про це повідомляє Defense Express, який із власних джерел отримав фото уламків ракети.
З огляду на фото, уламки без бойової частини впали на стадіоні у межах столиці. На одному з фото – носовий обтічник, який максимально схожий з тим, який використовується саме у ракеті Х-47 “Кинжал” зі складною формою різких переходів діаметра.
Альтернатива у вигляді Х-22 має іншу носову частину, з овальними переходами. Також зафіксований на фото обтічник збитої ракети відрізняється й від балістичної ракети ОТРК “Искандер”, який “товстіший”.
На уламку видно, що він отримав ураження з пробиттям, що дозволяє оцінити товщину матеріалу, який необхідний для того, щоб витримати високу температуру під час розгону до гіперзвукової швидкості. А також вказує на те, що перехоплення було доволі ефективним зі знищенням бойової частини ще у повітрі.
З цим й пов’язаний потужний вибух, який чули кияни уночі 4 травня.
Відносно ж повідомлення, що було знищено балістичну ціль, то справа в тому, що “Кинжал” є гіперзвуковим лише у фантазіях рашистів. Бо хоча він й розганяється до гіперзвукових швидкостей за рахунок прискорювача, але не може підтримувати таку швидкість постійно. Вже на термінальній ділянці, тобто під час атаки, він заходить на ціль за балістичною траєкторією та має хоча й високу, але далеко не гіперзвукову швидкість.
При цьому в ефірі Телеканалу Київ речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат не підтвердив збиття ракети “Кинжал” над Києвом 4 травня.
“Зверніться до першоджерела, нехай вони вам розповідають про “Кинжал” і про інформацію, яка сприяє ворогу у наших діях проти України. Також у КМВА зверніться, вони краще вам розкажуть, що, де і як прилітає”, – сказав Ігнат.
Як відомо, 18 квітня, Німеччина повідомила, що вже доставила систему ППО Patriot в Україну. Крім Німеччини, такі зенітно-ракетні комплекси Україні передали Нідерланди та США. Самі завдяки таким засобам Сили оборони України могли збивати російські гіперзвукові ракети.
Пізніше міністр оборони України Олексій Резніков підтвердив, що зенітно-ракетні комплекси уже прибули. Він зазначив, що українські зенітники «освоїли їх так швидко, як тільки могли».
Фото: Відкриті джерела