Про це заявив радник-уповноважений президента України щодо санкційної політики Владислав Власюк, пише Reuters.

Якщо взяти всі звичайні види озброєння та порахувати іноземні компоненти, то близько 60% надходитимуть з Китаю. У нас були тривалі обговорення з деякими виробниками з цього приводу. Я сказав би, що найбільша проблема — це КНР (Китайська Народна Республіка — ред.)

Водночас радник президента України додає, що важливі деталі, які використовуються в системах спостереження, безпілотниках і ракетах, також постачаються зі США, Нідерландів, Японії та Швейцарії, а також інших західних країн.

Треба посилити санкції

Власюк заявив, що Євросоюз міг би зробити більше для припинення потоку західної продукції, зокрема вжити заходів проти російської атомної компанії “Росатом”.

Європейські столиці неохоче роблять будь-які дії через домінування Росії у постачаннях для атомних електростанцій, додає Власюк.

За словами Власюка, потрібно заблокувати:

  • логістику Росії, зокрема аеропорти та морські порти;
  • фінансові установи, які сприяють продажам.

Водночас радник президента України відзначив пакет санкцій США щодо ІТ, який, за його словами, виявився дуже ефективним після набрання чинності на початку вересня.

Санкції проти РФ

Нагадаємо, що 11 вересня Євросоюз схвалив продовження санкцій проти Росії. Кореспондент видання “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк зазначив, що посли Європейського Союзу переглядають санкції кожні шість місяців. У цей час вони забирають кілька імен з переліку, а натомість додають нових людей та організації.

А вже 20 вересня президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО, яке передбачає запровадження нових санкцій проти фізичних та юридичних осіб з Росії, Ірану та Китаю.