Про це повідомляє Space.

За даними космічних агентств, супутник LignoSat, розміром з кавовий кухоль, виготовлений з деревини магнолії, має вийти на орбіту Землі до літа 2024 року.

Дерево не горить і не розкладається в космічному вакуумі, але воно згорить після повернення в атмосферу Землі. Науковці успішно протестували зразки деревини на борту Міжнародної космічної станції й вирішили, що тестовий супутник придатний для запуску. Випробовували три зразки деревини — магнолію, вишню і березу. Дослідники зупинилися на магнолії, бо менш імовірно, що вона розколеться або зламається.

Незважаючи на екстремальне середовище космічного простору, що включає значні зміни температури та вплив інтенсивних космічних променів і небезпечних сонячних частинок протягом 10 місяців, випробування не підтвердили жодних розкладань або деформацій, таких як розтріскування, деформація, відшарування або пошкодження поверхні

Щоб вирішити, яку деревину використовувати, вчені відправили три зразки деревини — магнолії, вишні або берези — на МКС, щоб вони зберігалися в модулі, відкритому для космосу. Дослідники зупинилися на магнолії, тому що вона менш імовірно розколеться або зламається під час виробництва.

Навколо Землі зараз обертається понад 9 300 тон космічних об’єктів, зокрема космічного сміття — непрацюючих супутників і шматків ступенів ракет.

Космічні кораблі, виготовлені з металу, дуже дорогі, а також подеколи небезпечні для МКС, інших космічних кораблів та людей на Землі. Дерев’яні супутники теоретично мають бути менш шкідливими.