Про це повідомляє LRT.

Розповідаючи про ці навчання, командувач ВМС Литви зауважив, що “протягом останніх місяців і тижнів Росія дає різні коментарі щодо можливого перегляду кордонів у Балтійському регіоні”.

Зазначається, що вже 53-ті такі навчання демонструють єдність і рішучість НАТО дати відсіч агресорам.

“Протягом останніх місяців і тижнів Росія дає різні коментарі щодо можливого перегляду кордонів у Балтійському регіоні. Є ознаки того, що підвищений ризик для підводної інфраструктури. Тобто на всі ці питання та загрози є відповідь з боку нинішніх навчань НАТО”, — розповів командувач Військово-морськими силами Литви Гедрюс Пременецкас.

Навчання розпочнуться з Клайпедського порту – вже 5 червня командири кораблів отримають завдання. Операції відбуватимуться в усьому Балтійському морі. Швеція вперше як член Альянсу візьме участь у навчаннях.

Пременецкас повідомив, що литовські ВМС залучать до навчань два судна: тральщик і сторожовий корабель. Вони відповідно працюватимуть у різних групах, керуючись вказівками вищого командування.

Загалом під час навчань Клайпедський порт прийме 32 військових кораблі, найбільший з яких – 210-метровий американський корабель “New York”. До приймання такої кількості військових кораблів порт готувався кілька місяців.

“Послуги лоцмана надаються групами, кораблі збираються, якщо менші – їх більше входить разом в одну групу, більші кораблі заходять по одному. Два найбільших кораблі пришвартовані біля причалів “Класко”, інші – у порту Жієма, інші, менші, – на річці Данес”, — розповів гендиректор Клайпедського морського порту Альгіс Латакас.

Порт відчинений і судноплавство не обмежене. Водночас проводяться національні навчання безпеки портів, щоб допомогти забезпечити безпеку прибуття.

“Основними завданнями є патрулювання в порту, лагунах, операції з перекидання особового складу та обладнання, функції захисту кораблів союзників, що прибувають, наших кораблів”,  — розповів Пременецкас.

Повідомляється, що навчання BALTOPS 24 були організовані командуванням ВМС США в Європі та Африці та 6-м флотом США, а командування та контроль над навчаннями забезпечуватиме штаб морських ударних і допоміжних сил НАТО. Активні дії на морі почнуться 7 червня.