Про це пише La Repubblica.
За даними видання, наразі в Альянсу є лише оцінки можливих планів надзвичайних ситуацій на випадок, якщо у війну залучать третіх сторін.
Однак вже відомі принаймні дві “червоні лінії”, які можуть стати триґером у цій ситуації.
Перша “червона лінія”
Першим червоним прапором може стати пряма чи опосередкована стороння участь у війні проти України. Зокрема у разі прориву на північно-західному кордоні, бо це “створило б коридор між Києвом і Білоруссю”.
Адже, за словами видання, в такому випадку Мінськ був би безпосереднім учасником конфлікту і його війська та арсенал мали б вирішальне значення для Москви.
Друга “червона лінія”
Якщо Кремль все-таки вирішить здійснити безпосередню військову провокацію проти країн Балтії, Польщі чи цілеспрямований напад на Молдову. Це не обовʼязково вторгнення, тож може йтися і про військовий удар для перевірки реакції Заходу.
Як стверджує видання, для західних лідерів критично важливо надіслати Володимиру Путіну чітке повідомлення: вторгатися на сході й завойовувати столицю чи втягувати треті держави війною — це дві різні речі.
Іншими словами, перемога України є надзвичайно важливою й Атлантичний Альянс готовий втрутитися безпосередньо, щоб запобігти краху Києва.