Про це йдеться в заяві НАТО.
Агентство НАТО з підтримки та закупівель ухвалило цю ініціативу країн-членів й виділило кошти на контракт сумою близько 5,5 мільярда доларів. Це рішення було прийняте на тлі останніх масованих ракетних обстрілів росії по Україні, зазначив генсек НАТО Єнс Столтенберг.
Російські ракетні та безпілотні удари по українських мирних жителях, містах і селищах показують, наскільки важлива сучасна протиповітряна оборона. Розширення виробництва боєприпасів є ключовим для безпеки України та нашої.
Прес-офіцер НАТО Маттіас Айхенляуб у Twitterзазначив, що Союзники по НАТО об’єднуються задля допомоги Україні.
New: #NATO Allies group together to buy up to 1,000 Patriot air defence missiles amid Russia’s war on Ukraine.
Valued at $ 5,5 billion, this is one of the biggest-ever purchases by NATO’s Support & Procurement Agency – @NSPA_NATO More: https://t.co/fNmF4hHewe pic.twitter.com/l56nkMTUe5
— Matthias Eichenlaub (@MattEichenlaub) January 3, 2024
Видання Associated Press пише, що завдяки цьому контракту союзники зможуть віддати Україні більше власних оборонних систем. У повідомленні йдеться, що Агентство з підтримки та закупівель заявило, що “інші країни отримають вигоду від умов контракту”.
Зазначається, що контракт укладено з COMLOG, спільним підприємством американської компанії Raytheon і німецької MBDA. Такий великий обсяг замовлення підтримає створення заводу з виробництва ракет Patriot у Німеччині.
Нагадаємо, що 3 січня стало відомом, що Рада Україна-НАТО проведе надзвичайне засідання у відповідь на масовані ракетні удари РФ по українських містах.
Ракетний терор 29 грудня
Нагадаємо, що вранці 29 грудня російські війська завдали масованого ракетного удару по Україні. Київ, Львів, Одесу, Дніпро, Харків і Запоріжжя атакували 122 ракетами та 36 дронами. Внаслідок обстрілу зруйновано житлові будинки, багатоповерхівки, пологовий будинок, школи, дитсадки, торговий центр.
Сили ППО відбили наймасованішу атаку з повітря: 87 крилатих ракет і 27 ударних дронів. Унаслідок атаки загинуло понад 50 людей.
У столиці України, зокрема, було пошкоджено будівлю станції метро «Лук’янівська», а також складське приміщення в Шевченківському районі. Під завалами складського приміщення опинилися люди. 30 грудня місцева влада повідомляла, що з-під завалів дістали багато загиблих.
Сьогодні у Шевченківському районі столиці завершили аварійно-рятувальні роботи після масованої ворожої атаки. Вони тривали майже тиждень.
За даними міністерства, протягом робіт було переміщено та вивезено 4 тисячі 70 м куб. зруйнованих будівельних конструкцій. Загалом у Києві загинуло 30 людей, з них 1 людина померла в лікарні.
Масована атака 2 січня
У ніч на 2 січня Росія здійснила один з найпотужніших ударів по Україні з повітря різноманітними засобами ураження.
Повітряна тривога сумарно тривала майже 6 годин. Спочатку ворог запустив на столицю України приблизно півтора десятка баражуючих боєприпасів типу «Shahed». А слідом за ними понад півтора десятка стратегічних бомбардувальників Ту-95МС запустили групами та хвилями крилаті ракети Х-101/Х555Х-55.
Повітряні сили України повідомили, що Силами та засобами протиповітряної оборони було уражено усі БпЛА та понад 6 десятків ракет Х-101/Х555Х-55 й десяток Х-47М2 «Кинджал».
Внаслідок масованої ракетної атаки в столиціє руйнування житлової забудови, пошкодження інфраструктури. Є потерпілі. У Солом’янському районі зафіксовано загоряння багатоповерхових житлових будинків. Вогонь заблокував людей на поверхах. ДСНС проводили деблокування та евакуацію людей.
У Подільському районі внаслідок атаки на столицю було зафіксовано загоряння на території ринку. Також пошкоджено газову трубу й падіння решток на нежитлову забудову. Відбулось загоряння житлового будинку. Пожежа спричинила велике задимлення.
Також унаслідок масованої ракетної атаки росіян є пошкодження в мережах «Укренерго» та обленерго в Києві та області. Наразі світло відновили в усіх споживачів.