Про це повідомляє видання Dennikn.
Відповідні заяви зробили президент Словаччини Пітер Пеллегріні та міністр оборони Словаччини Роберт Калиняк. Вони критикують відмову України транспортувати російську нафту.
Глава Міноборони заявив, що Україна “багато чим ризикує” і що нібито такі дії безвідповідальні.
Президент Пітер Пеллегріні допустив можливість того, що у разі збереження ситуації Словаччина може застосувати “невизначені взаємні заходи”. Він нагадав, що Словаччина допомогла Україні з реверсом газу та допомагає з постачанням електроенергії.
“Якщо ситуація не покращиться, нам доведеться реагувати”, – сказав він, додавши, що Словаччина не заслуговує таке ставлення з боку України.
Рішення зупинити транзит російського газу через Україну викликало незадоволення у лояльних до Росії урядах країн ЄС
“Лукойл” перебував під санкціями в Україні з 2018 року, але вони були обмеженими – стосувалися тільки виведення капіталів, обмеження торговельних операцій та заборони участі в приватизації чи оренді державного майна. У червні 2024 року РНБО суттєво їх розширила, додавши, зокрема, заборону на транзит.
У червні 2024 року РНБО істотно їх розширила, додавши, зокрема, заборону на транзит. Раніше ми повідомляли про те, що Україна не буде продовжувати контракт із РФ щодо транзиту газу та не сідатиме за стіл переговорів щодо цього питання.
Водночас Угорщина вважає, що припинення транзиту нафти російського “Лукойлу” через Україну — це порушення угоди про асоціацію з Євросоюзом. На думку голови МЗС Угорщини Петера Сійярто, це загрожує енергетичній безпеці Угорщини та Словаччини.