Про це повідомляє The Washington Post, посилаючись на джерела в Білому домі та Пентагоні.
Представники США вважають, що Україні доцільніше використовувати західну зброю для ударів по цілях у тимчасово окупованому Криму, як це вже відбувалося раніше. Вони також зазначили, що запит на дозвіл ударів по території Росії відрізняється від попередніх, і вважають, що такий крок може призвести до небажаної ескалації конфлікту.
Крім того, джерела зазначають, що Росія вже вивела 90% своїх бомбардувальників за межі радіуса дії ракет ATACMS, тому зміна політики США не матиме значного впливу на хід бойових дій. Водночас європейські військові та дипломати не погоджуються з таким підходом і критикують його, заявляючи, що обмеження використання далекобійної зброї Україні не має ані технічного, ані стратегічного сенсу.
Що відомо про дозвіл на удари вглиб РФ
Президент Володимир Зеленський закликав зняти обмеження на удари вглиб РФ для атак на російські аеродроми, але західні партнери поки не погоджуються. Зокрема голова Пентагону зазначав, що далекобійної зброї Україні не дають, адже вона має свою — це, зокрема, ракета-дрон “Паляниця”, яка нещодавно зʼявилася у ЗСУ.
Після візиту до України держсекретар США Ентоні Блінкен зазначив, що Білому дому потрібно змінити свою думку щодо використання далекобійної зброї, адже умови війни змінилися також.