Про це депутати Бундестагу заявили в коментарі виданню FAZ, повідомляє DW.

На думку представниці «Зелених» Агнешки Бруггер, буде вірним «розташувати системи ППО на кордонах сусідніх (з Україною) держав так, щоб вони могли захищати і західні частини України».

Своєю чергою її однопартієць Антон Гофрайтер зазначив, що повітряну оборону України «з території Польщі та Румунії не варто виключати у довгостроковій перспективі».

Водночас депутат від «Вільних демократів» Маркус Фабер заявив, що кількість систем ППО та ракет до них вже зараз обмежена, тому назвав необхідним гарантувати їх достатні обсяги у довгостроковій перспективі.

«За таких умов я вважаю це (залучення західних систем ППО для захисту неба над Україною) можливим», – додав він.

Представник опозиційної партії “Християнсько-демократичний союз” (ХДС) Родеріх Кізеветтер також виступає за те, щоб сили НАТО збивали російські дрони над Україною.

«Це розвантажить українську протиповітряну оборону та дозволить їй захистити фронт», – переконаний він.

Як приклад, опозиціонер згадав про Ізраїль, якому у квітні США, Франція та Британія допомогли відбити масовану повітряну атаку з боку Ірану та його проксі.

За його словами, це говорить про те, що держави, які в подібній ситуації надали допомогу, автоматично не стають сторонами конфлікту.

У матеріалі йдеться, що ідея збивати над західною частиною України дрони РФ силами розміщених у Румунії та Польщі систем ППО НАТО належить експерту Мюнхенської конференції з безпеки Ніко Ланґе та експомічнику генсека Альянсу, генерал-лейтенанту Горсту-Гайнріху Браусу.