Власник компанії A Development, столичний девелопер Олексій Баранов, прокоментував рішення Печерського райсуду Києва про арешт 100% акцій АТ «Перший київський машинобудівний завод» («Більшовик»). Коментар Баранова наводить Forbes.ua.

Арешт активу Баранов розцінює як тиск.

«Ми дізналися про це сьогодні (13 січня – ред.) зі ЗМІ. Наші юристи запросили рішення у Печерського суду, але досі його не отримали. Не здивуюсь, якщо рішення немає і це просто тиск із боку силовиків» — вказує він.

Рішення про арешт A Development буде оскаржувати. Ціну, за яку завод було придбано, в компанії вважають справедливою.

«Дивує: якщо владу не влаштовувала ціна, то вони могли не підписувати договір купівлі-продажу, який укладався через сім днів після аукціону. На наш погляд, ціна завищена. Кейс складний. Ми отримали обʼєкт, де потрібно поміняти цільове призначення землі, укласти договір оренди на земельну ділянку, виплатити близько 800 млн грн кредиторської заборгованості та завершити близько 100 судових суперечок. Якби Фонд держмайна це зробив сам, то ціна була б вища, а інвестор не витрачав би час на підготовчі роботи. Якби ціна була занижена, то в конкурсі брали б участь не три компанії, а 15–20, як було з готелем «Дніпро» — зазначає він.

Зі слів Баранова, собівартість одного квадратного метра землі для нових власників склала близько $200. На території заводу планується збудувати більше 600 тисяч квадратних метрів нерухомості. Дві ділянки компанія обіцяє віддати місту під розв’язку Шулявського мосту.

«Площа ділянки 35 гектарів, з яких дві забирає місто під розвʼязку. Оптимальний обсяг нерухомості, щоб проєкт був європейського рівня – близько 27 тисяч квадратних метрів на гектар. Коєфіцієнт виходу корисних площ 0,7. Тобто на території «Більшовика» можна побудувати 623 700 квадратних метрів. Обʼєкт обійшовся нам уже близько $83 млн. Якщо у гривнях: 1,44 млрд грн ми вже заплатили, ще потрібно заплатити близько 800 млн грн. Отже, собівартість одного квадратного метра землі – близько $200. Ми не рахуємо операційний збиток $5–7 млн протягом трьох років» — вказав він.

Видання також наводить позицію компанії UDP іншого співвласника «Більшовика» — Андрія Іванова (володіє спільно з Василем Хмельницьким). В ній арешт заводу також трактують як тиск силовиків.

«Жодної комунікації між силовиками та компанією UDP не було. Ми не маємо жодної інформації щодо сторонніх експертів, на яких посилається Державне бюро розслідувань (ДБР), та їхніх висновків стосовно вартості акцій. Представники ДБР входили до складу аукціонної комісії з приватизації «Більшовика», що затверджувала стартову ціну та приватизаційні умови. Жодних заперечень від цього органу на етапі погодження ціни не було. Тобто ДБР фактично і, головне, юридично затвердило оцінку, яка зараз, на їхню думку, стала заниженою та дає їм підстави вважати, що здійснено злочин. За такою логікою саме ж ДБР – співучасник цього злочину. Такі дії правоохоронних органів – тиск на бізнес та інвесторів. Ми маємо намір оскаржувати рішення щодо арешту акцій у суді» — йдеться в повідомленні.

Як ми писали, 27 жовтня АТ «Перший київський машинобудівний завод» («Більшовик») продали на аукціоні за 1,429 млрд грн. компанії ТОВ «Дженерал Комерс» з орбіти бізнесмена Василя Хмельницького.

За даними розслідування «Економічної правди», яка належить Томашу Фіалі, чия компанія Dragon Capital також планувала брати участь у торгах, компанія-переможець аукціону пов’язана з «Агроміл Дістріб’юшн». Повідомлялося, що через суди «Агроміла» з заводом бізнесмен Хмельницький відмовив від участі в аукціоні інших учасників. А під час аукціону його компанія начебто діяла в змові з ТОВ «Інвест новація» Степана Черновецького. Компанії майже не підвищували ставки, тому завод продали лише на 40 млн дорожче стартової ціни; Черновецький за це начебто має отримати свою ділянку під забудову.

У Хмельницького у відповідь на це лише підтвердили, що виграли торги. Компанія Черновецького цю інформацію заперечує.

Фото: Фейсбук