АТ «Перший київський машинобудівний завод» («Більшовик») продали на аукціоні за 1,429 млрд грн – ціна зросла на 40 млн грн зі стартових 1,389 млрд грн. Про це стало відомо з трансляції засідання на YouTube.

Крок аукціону становив 20 млн грн. Відбулося зростання ціни у два кроки.

У торгах АТ «ПКМЗ» переміг ТОВ «Дженерал Комерс». Компанія зареєстрована у Києві, статутний капітал становить 4 тисячі грн. За даними YouControl, компанія займається неспеціалізованою оптовою торгівлею. Вона начебто пов’язана з групою UFuture Василя Хмельницького та Андрія Іванова.

Тепер «Дженерал комерс» має 10 днів на підписання договору, а також 30 днів для сплати суми та отримання схвалення Антимонопольного комітету. Після цього 100% акцій перейдуть на рахунок покупця.

У Фонді держмайна заявили, що покупець має право перенести виробничі потужності заводу на його філію у Жашкові (Черкаська область).

Серед раніше заявлених умов приватизації заводу – збереження основних видів діяльності та погашення боргів на суму 500 млн грн. (кредити, зарплати, держбюджет).

Також новий власник має інвестувати 57 млн грн у ремонт та модернізацію промислового майданчика заводу у Жашкові (Черкаська область).

Конкурентами «Дженерал комерс» були компанія «Інвест новації» та компанія «ІДК Каскад», яку пов’язують з екс-депутатом Віталієм Хомутинником.

ДОПОВНЕНО

Як повідомив глава уряду Денис Шмигаль, держава отримає від продажу заводу «Більшовик» майже 2 млрд грн. Це ціна продажу на аукціоні — 1,43 млрд грн і ще приблизно 400 млн грн інвестор виплатить за податковими боргами.

«Приватизація цього активу сприятиме створенню сотень нових робочих місць, а також додатковим мільярдам гривень інвестицій в економіку країни та міста. Приватизація нестратегічних державних підприємств — це також найкращий запобіжник корупції» — зазначив Шмигаль.

Завод «Більшовик» засновано у 1882 році швейцарцем Яковом Гретером та інженером Філіппом Мозером. Це було одне з найбільших підприємств Східної Європи зі створення великого обладнання для переробки гуми, пластмас та їхніх відходів. Завод виробляв пластмасові труби, дерево-полімерні листи, ротори та циліндри та продукцію для Міністерства оборони СРСР. Наразі основний вид діяльності – здавання приміщень в оренду, як заявляють у ФДМ. 80% майна заводу – в аварійному стані, із 20 цехів використовують лише три. Дохід за 2020 рік – 84,2 млн. грн., збиток – 22,4 млн. грн..

Головний актив «ПКМЗ» – 36 га землі у Києві неподалік станції метро «Шулявська».

Нагадаємо, в ФДМУ заявляли, що після продажу заводу Київ має викупати цех №5 у нового власника для добудови Шулявського мосту.

Фото: Фейсбук