Як повідомляє The New York Times.
Дружина Стоктона Раша Венді є праправнучкою Ісідора Штрауса та його дружини, Іди. Вони були двома найбагатшими пасажирами «Титаніка» у його першій та останній подорожі. Вони обидва загинули під час аварії корабля 1912 року.
Предки Венді найбільш відомі за своєю трагічною історією кохання. Ті, хто вижив у катастрофі, розповідають, що Ісидор відмовився сісти в рятувальну шлюпку, поки на борту ще залишалися жінки й діти, а Іда відмовилася залишати свого чоловіка, з яким прожила 40 років. Їх бачили, коли вони стояли на палубі, взявшись за руки, коли «Титанік» тонув.
Художню версію історії Штраусів було показано і у фільмі Джеймса Кемерона, який зобразив літню пару, яка лежить, обнявшись, на ліжку, поки вода піднімалася навколо їхньої каюти.
Коментувати цю інформацію Венді Раш відмовилася. Зазначається, що на її сторінці в LinkedIn йдеться, що за останні два роки вона брала участь у трьох експедиціях OceanGate до уламків «Титаніка», а також про те, що вона є директором з комунікацій компанії та давнім членом правління благодійного фонду компанії.
Зникнення батискафа в Атлантичному океані
19 червня в Атлантичному океані безвісти зник підводний транспортний засіб, який використовувався для перевезення туристів для огляду уламків затонулого «Титаніка». Екіпаж судна «Полярний принц», який контролює «Титан», втратив зв’язок із підводним апартом 19 червня, незабаром після того, як той почав занурюватися.
Серед туристів, які знаходяться на борту «Титана»: британський бізнесмен Хеміш Гардінг, британсько-пакистанський бізнесмен Шахзада Давуд і його син Сулейман, французький дослідник Поль-Анрі Наржоле і виконавчий директор OceanGate Expeditions Стоктон Раш.
Зазначається, що затонулий корабель «Титанік» знаходиться на глибині 3 800 метрів на дні Атлантичного океану. Це приблизно 600 кілометрів від узбережжя Ньюфаундленду, Канада.
Втім, західні видання пишуть, що масштабні пошукові роботи наближаються до вирішальної точки, тому що запаси кисню для тих, хто перебуває на борту, мали закінчитися о 14:08 за київським часом. Однак, берегова охорона США вважає, що якщо туристи докладали зусиль, щоб зберегти кисень, то його може вистачити надовше.
Фото: відкриті джерела