Американські, канадські та французькі агентства працюють разом, щоб знайти підводний апарат, а туроператор OceanGate Expeditions каже, що вивчає всі можливості, щоб повернути людей на поверхню.
Західні видання пишуть, що масштабні пошукові роботи наближаються до вирішальної точки, тому що запаси кисню для тих, хто перебуває на борту, мали закінчитися о 14:08 за київським часом. Однак, берегова охорона США вважає, що якщо туристи докладали зусиль, щоб зберегти кисень, то його може вистачити надовше.
Капітан берегової охорони США Джеймі Фредерік на пресконференції 20 червня сказав, що екіпажі «працюють цілодобово«, щоб знайти батискаф, але поки що пошук «не дав жодних результатів».
Водночас вчора в районі пошуків було виявлено стукіт, але невідомо, звідки він йде і що означає. З’явилось припущення, що це хтось із туристів подає сигнали, однак берегова охорона США заявила, що дослідження шумів за допомогою спеціального підводного обладнання наразі «дало негативні результати».
Професор Алістер Грейг, експерт з підводних човнів з Університетського коледжу Лондона, каже, що одна проблем полягає в тому, що рятувальники не знають, чи шукати на поверхні, чи на морському дні, адже дуже малоймовірно, що це буде між ними.
Що могло статися з батискафом?
Є кілька версій аварії «Титана» — у нього могла відключитися система електропостачання, статися коротке замикання, або ж апарат надто близько підійшов до «Титаніка» і застряг у його конструкціях.
Своєю чергою, професор Алістер Грейг вважає, що корпус підводного апарату могло бути пошкоджено.
Як почалися пошуки зниклого батискафа?
19 червня в Атлантичному океані безвісти зник підводний транспортний засіб, який використовувався для перевезення туристів для огляду уламків затонулого «Титаніка». Екіпаж судна «Полярний принц», який контролює «Титан», втратив зв’язок із підводним апартом 19 червня, незабаром після того, як той почав занурюватися.
Серед туристів, які знаходяться на борту «Титана»: британський бізнесмен Хеміш Гардінг, британсько-пакистанський бізнесмен Шахзада Давуд і його син Сулейман, французький дослідник Поль-Анрі Наржоле і виконавчий директор OceanGate Expeditions Стоктон Раш.
Зазначається, що затонулий корабель «Титанік» знаходиться на глибині 3 800 метрів на дні Атлантичного океану. Це приблизно 600 кілометрів від узбережжя Ньюфаундленду, Канада.
Фото: Getty Images