Про це військовий оглядач Олексій Гетьман розповів в етері КИЇВ24.
Очікувати штурму Курської АЕС не варто. А от спроби оточити, створити певну зону, залишити її без живлення. І перевести з Курської АЕС на нашу – це можливо.
Це важливо, враховуючи великий обсяг втрат електроенергії в Україні, через дії російських загарбників, підсумував експерт.
“Прорив” кордону у Курській області
Аналітики ISW кажуть, нібито українські війська просунулися до 10 кілометрів углиб російської Курської області. Також “російське інсайдерське джерело” та кілька інших російських джерел повідомили, що “українські сили” захопили пункт пропуску “Суджа” та газорозподільну станцію “Суджа”.
Нагадаємо, що вранці у вівторок, 6 серпня, низка ЗМІ почала заявляти про те, що у Курській області українські військові нібито прорвали кордон та взяли під свій контроль декілька населених пунктів. Вже 7 серпня, ЗМІ ширили інформацію про бої за місто Суджа, яке розташоване за 9 кілометрів від кордону.
Наразі ЗМІ повідомляють про захоплення 11 сіл у Курській області. Також відомо, що велика кількість росіян здалася у полон – про це свідчать запити у державному проєкті “Хочу найти”. На події у Курській області відреагували й на Заході. Так, США хоче поспілкуватися на цю тему з українською владою, однак у Держдепі вже зазначили, що дії України не заперечують домовленостям. У Євросоюзі підтримали Україну, зазначивши, що держава має право на спротив.
Також на події в Курській області відреагували й в Офісі президента, зазначивши, що йде експеримент щодо лояльності росіян до свого лідера, Володимира Путіна.