Про це розповів колишній інженер з випробувань конструкторського бюро «Антонов» Костянтин Криволап в етері КИЇВ24. 

Пускових установок до «Іскандера» та відповідно ракет було виготовлено на рівні 160-170 установок. Кожна – по дві ракети. Там може бути комбінація «Іскандер-М» як балістична та «Іскандер-К» як крилата.

Він зауважив, що ці комплекси можуть провести одночасний запуск цих ракет. До того ж він досить швидко розгортається.

Є можливість створення досить серйозної загрози на нашому північному кордоні. Те, що білоруси отримали ці комплекси, і що Лукашенко намагається з цього спригнути, на це треба зважати серйозно. І це буде потребувати від нас зосередження серйозних сил там. Останнім часом багато повідомлень, чи то фейків, що росіяни у квітні почнуть намагатися зайти на Київ.

Як ракетний комплекс «Іскандер» став зброєю ракетного терору

Російський оперативно-тактичний комплекс «Іскандер» став не тільки засобом ураження військових об’єктів, а й засобом тероризування українського цивільного населення.

Його створили, щоб завдавати ефективні ракетні удари по особливо важливих малорозмірних і площинних цілях у глибині оперативної побудови військ противника. Тобто, типовими цілями комплексу є ракетні комплекси, РСЗВ, далекобійна артилерія, літаки й гелікоптери на аеродромах, командні пункти й вузли зв’язку.

Однак, у сучасній російсько-українській війні, росіяни визначають завданням комплексу ураження найважливіших об’єктів цивільної інфраструктури.

Так, уранці 15 лютого, під час чергового ракетного обстрілу України, росіяни запустили 6 балістичних ракет з Воронезької області. За даними Повітряних сил це були ракети «Іскандер-М» та, ймовірно, KN-23 – балістичні ракети північнокорейського виробництва, які КНДР передає країні-терористу.

Силам ППО вдалося знищити одну ракету «Іскандер-М», інші ракети, на жаль, перехопити не вдалося. Це пов’язано з тим, що балістику збивати в рази важче, ніж крилаті ракети.

Є ризик, що Росія готує масований удар по Україні

Нагадаємо, що керівниця пресцентру Оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк попередила, що останніми днями Росія посилила розвідку. Це може свідчити про підготовку нової масованої атаки по Україні.

Пізніше вона пояснила свої слова.

Мова йде про те, що якщо росіяни витримують паузу, то не виключено, що вони готуються до нової атаки. Зараз ми бачимо, що вони використовують точкові атаки. Зрозуміло, що зараз на тлі втрати літаків вони беруть паузу. Відповідно, можуть готувати масовану атаку, — каже Гуменюк.

Однак речниця зауважила, що така пауза в обстрілах не означає, що масштабна атака 100% відбудеться.