Про це президент України Володимир Зеленський заявив під час виступу на Генасамблеї ООН 25 вересня.
Політик зазначив, що причиною цього є система права вето в ООН.
На жаль, в ООН неможливо по-справжньому й справедливо розв’язувати питання війни та миру, оскільки в Раді Безпеки надто багато залежить від права вето. Коли агресор використовує право вето, ООН безсила зупинити війну.
Він зауважив, що саме через це Україна розробила свою Формулу миру, яка має всі можливості зупинити війну.
Формула миру може це зробити. Знову ж таки, у ній немає права вето. Ось чому це найкраща можливість для досягнення миру. Усі рівні. Вона ефективна та всеосяжна.
Нагадаємо, 18 вересня 2024 року президент Фінляндії Олександр Стубб запропонував реформувати Раду Безпеки ООН. За його словами, реформа Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй має включати розширення складу, скасування права вето для будь-якої держави та виключення будь-якого члена, який «бере участь у незаконній війні», такій як вторгнення Росії до України.
Також 9 вересня 2024 року голова Генасамблеї ООН Денніс Френсіс зізнався, що організація не має змоги примусити Росію дотримуватись норм міжнародного права. Натомість, за його словами, в ООН і надалі сподіваються й очікують, що «росіяни виконають свої зобов’язання».