Про це пише видання Reuters.

За словами Едем Восорну чотири мільйони осіб, у тому числі майже 1 млн дітей, все ще є переміщеними особами всередині країни, понад 6,3 млн людей продовжують жити як біженці. Понад 14,6 млн осіб, або 40% населення України, цього року буде потрібна гуманітарна допомога через повномасштабне вторгнення Росії.

Поки триває війна в Україні і зростають гуманітарні потреби, фінансова підтримка не повинна слабшати.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони. Представниця наголосила, що за час повномасштабної війни підтверджено 1035 нападів на систему охорони здоров’я, 112 медпрацівників убито.

Більше того пошкоджено чи зруйновано понад 3 тис. навчальних закладів. Причому багато з них використовувалися для розміщення переміщених осіб або як розподільчі центри.

У повідомленні йдеться, що річний план гуманітарної підтримки України представлять у Женеві 15 січня.

Нагадаємо, що 5 січня уряд Словаччини ухвалив рішення передати Україні пакет гуманітарної допомоги для проходження зими. До пакету гуманітарної підтримки увійдуть обігрівачі, електростанції, одяг і аптечки, а також харчі й питна вода. Забезпеченням гуманітарної допомоги Україні займалися словацькі МВС і Міністерство закордонних справ.

Також, у середу, 10 січня, Рада Україна-НАТО збирала засідання на рівні послів, щоб обговорити масовані російські удари по Україні з застосуванням іранських дронів та північнокорейських ракет. У Північноатлантичному альянсі нагадали, що країни-члени вже передали Україні широкий спектр систем протиповітряної оборони.

Так, нещодавно Німеччина поставила в Україну системи ППО Patriot і Skynex і додаткові ракети для ППО IRIS-T, а Британія зобов’язалася направити українцям близько 200 ракет для ППО.